1.798 citiri

AEQUITAS recrutează consilier juridic junior

Biroul Executorilor Judecătoreşti Asociaţi AEQUITAS recrutează Consilier Juridic – Junior având atribuții în departamentul Secretariat Juridic.

CERINȚELE CANDIDATULUI IDEAL
– absolvent/ă de studii juridice;
– cunoștințe de operare calculator (Microsoft Office, Internet);
– determinare și orientare spre rezultate;
– atenție la detalii;
– responsabilitate, implicare și seriozitate;
– abilități de comunicare și spirit de echipă.

DESCRIEREA JOBULUI – ATRIBUȚII
– preluarea apelurilor telefonice primite de la debitori/creditori/terți și acordarea de consultanță;
– procesarea corespondenței aferente dosarelor de executare și înregistrarea acesteia pe rolul biroului;
– înregistrarea și comunicarea notificărilor transmise prin intermediul biroului.

DESCRIEREA COMPANIEI
Biroul Executorilor Judecătorești Asociați „AEQUITAS” din București este specializat în îndeplinirea procedurilor specifice de executare silită, notificarea actelor, recuperări de creanțe inclusiv pe cale amiabilă, evacuări, puneri în posesie, executări silite mobiliare și imobiliare. Executorii judecătorești din cadrul Biroului nostru își exercită atribuțiile în conformitate cu dispozițiile Legii nr. 188/2000, republicată.
Organizarea biroului permite desfășurarea activităților stabilite prin lege în competența noastră în Municipiul București precum și în județele Călărași, Giurgiu, Ialomița, Ilfov, Teleorman.

Dacă ești interesat trimite CV–ul tău la adresa noastră de e-mail: [email protected]

* Anunțul expiră la data de 31 august 2021