1.192 citiri

POPESCU & ASOCIAŢII recrutează avocaţi | Consultanţă


POPESCU & ASOCIAȚII recrutează avocați consultanți, în mai multe arii de practică.

VIITORII NOȘTRI COLEGI
– au 3-5 ani experiență în domeniul consultanței juridice (experiența într-o societate de avocatură de notorietate reprezintă un avantaj);
– dețin cunoștințe solide, teoretice și practice, în special de drept corporativ, M&A, PPP și Real Estate;
– cunosc bine limba engleză – scris și vorbit;
– au abilități analitice, de comunicare, negociere și sunt capabili să gestioneze mandate complexe;
– au o atitudine proactivă, lucrează bine atât în echipă, cât și individual;
– sunt atenți la detalii în activitatea desfășurată, respectă sarcinile primite și termenele limită;
– se pot organiza și își pot gestiona timpul în mod eficient;
– sunt responsabili, se adaptează ușor și își doresc să performeze.

DE CE SĂ ALEGEȚI ECHIPA NOASTRĂ
– aveți șansa de a lucra în mandate și dosare complexe pentru companii cunoscute, alături de avocați recunoscuți de directoarele juridice;
– oferim un mediu de lucru plăcut, cu diferite posibilități de dezvoltare profesională;
– avem o echipă tânără, dar cu experiență vastă;
– veți primi o remunerație atractivă, în baza performanțelor;
– biroul este amplasat central, la doar 5 minute de mers pe jos de stația de metrou Piața Victoriei.

POPESCU & ASOCIAȚII este firmă de avocatură din prima linie, cu experiență dovedită în consultanța juridică, precum și ariile litigiilor și dreptului penal. Societatea și avocații săi sunt clasați în toate clasamentele directoarelor juridice prestigioase precum Legal 500, Chambers & Partners, IFLR 1000, ITR World Tax, Benchmark Litigation.

În luna iunie, compania a primit titlul Eastern Europe Firm of the Year în cadrul Women in Business Law Awards 2023 de la Londra, iar recent a fost nominalizată pentru titlul de Law Firm of the Year din Sud-Estul Europei în cadrul The Lawyer European Awards 2023, fiind singura firmă independentă din România aflată pe lista scurtă.

În 2022, pentru al 2-lea an consecutiv, compania a primit titlul de cea mai apreciată firmă de avocatură (Highly Commended Law Firm) din Sud-Estul Europei în cadrul aceleași Gale londoneze, The Lawyer European Awards, fiind prima firmă de avocatură din România, cu mai puțin de 3 ani de activitate la momentul acordării premiului în 2021, care a obținut această recunoaștere.

Dacă doriți să faceți parte din echipa noastră, așteptăm CV-ul la adresa cariere@popescu-asociatii.ro

Anunțul este valabil pentru municipiul București.

* Anunțul expiră la data de 20 noiembrie 2023