1.448 citiri

IONESCU & ASOCIAȚII recrutează avocat

Societatea Civilă Profesională de Avocați IONESCU & ASOCIAȚII, având o vastă experiență și desfășurând activități atât de consultanță pentru persoane fizice și juridice cât și de litigii în domeniul dreptului civil, dreptului penal, dreptului familiei, dreptului muncii, recrutează avocat colaborator în municipiul București.
Activitatea se va desfășura la sediul societății în intervalul 08:30 – 17:30.

CANDIDATUL IDEAL
– cunoștințe solide în multiple ramuri ale dreptului;
– competențe în Microsoft Word și în redactarea documentelor;
– cunoașterea limbii engleze;
– punctualitate, responsabilitate, organizare și capacitatea de a gestiona timpul.

RESPONSABILITĂȚI
– redactarea actelor juridice ;
– asistarea și reprezentarea clienților în fața instanțelor de judecată;
– menținerea relațiilor cu instituțiile publice;
– consultanța și formularea opiniilor juridice ;
– alte activități juridice.
Cunoștințele în domeniul insolvenței reprezintă un avantaj.

BENEFICII
– oportunitatea de a lucra în proiecte diverse din toate ariile dreptului;
– şansa de a participa în mod activ la toate etapele desfășurării proceselor și procedurilor;
– mediu de lucru plăcut și modern;
– onorariu atractiv cu posibilități de renegociere periodică.

Ne dorim ca această colaborare să fie exclusivă, de aceea oferim un procent suplimentar pentru clienții aduși, dar nu susținem activitatea de oficii în paralel.

Dacă profesia de avocat ți se pare totodată o vocație și ești dornic să te dezvolți în acest domeniu așteptăm să îți trimiți CV-ul la adresa de e-mail:
[email protected], o scrisoare de intenție nefiind obligatorie, dar fiind apreciată, urmând ca cei selectați să participe la un interviu.
Așteptăm să te cunoaștem!

Anunţul este valabil pentru Bucureşti.

* Anunțul expiră la data de 4 ianuarie 2024