1.203 citiri

ERINI DIMA recrutează avocat definitiv

Cabinet de Avocat ERINI DIMA recrutează un avocat definitiv pentru a se alătura echipei de consultanţă/litigii din cadrul Cabinetului (colaborare exclusivă).

CONDIŢII GENERALE
– avocat definitiv cu experienţă, având cunoştinţe juridice în materia dreptului civil/dreptului afacerilor;
– cunoașterea limbii engleze la nivel mediu (scris și vorbit);
– gândire logică şi spirit de observaţie dezvoltat;
– abilităţi de planificare, organizare şi comunicare;
– capacitate de lucru în echipă, eficienţă, adaptabilitate şi responsabilitate;
– abilitatea de a prioritiza şi eficientiza timpul de lucru şi de a respecta termenele prestabilite.

RESPONSABILITĂŢI
– oferirea consultanței juridice clienților aferenți portofoliului atribuit;
– redactarea tuturor documentelor juridice aferente dosarelor şi spețelor încredinţate, precum şi asistarea sau reprezentarea clienţilor în faţa instanţelor de judecată şi/sau în faţa autorităţilor statului;
– gestionarea clienţilor din portofoliul atribuit, inclusiv comunicarea directă cu aceştia;
– studierea temeinică a speţelor încredinţate şi identificarea rapidă a celor mai bune soluţii juridice.

OFERIM
– un mediu de lucru plăcut şi profesionist;
– un program de lucru care respecta echilibrul între viața profesională și personală;
– oportunitatea de a lucra într-o echipă tânără, energică, plină de viaţă şi dornică de reuşită.

Persoanele interesate sunt rugate să trimită CV-ul la adresa de e-mail: [email protected]

* Anunțul expiră la data de 16 februarie 2024