971 citiri

POPESCU TRAIAN recrutează avocat stagiar

CABINET INDIVIDUAL DE AVOCAT POPESCU TRAIAN recrutează un avocat stagiar care a promovat examenul de admitere în barou în anul 2023.

Cabinet individual de avocat – Popescu Traian este format dintr-o echipă tânără și dinamică de avocați ce își desfășoară activitatea preponderent în domeniul dreptului penal al afacerilor, al dreptului comercial și al dreptului civil, bucurându-se de o vastă clientelă.
Suntem o echipă ce se dezvoltă constant, adaptându-se în permanență la noutățile din lumea juridică, pentru a veni întotdeauna în întâmpinarea nevoilor clienților.

PRINCIPALELE RESPONSABILITĂŢI
– research;
– redactarea opiniilor juridice, cererilor de chemare în judecată, a întâmpinărilor, a contestațiilor, a notelor de şedinţă, concluziilor scrise, căilor de atac etc.;
– asistența și reprezentarea juridică a clienților în fața instanțelor, a organelor de urmărire penală și a altor instituții publice.

CERINȚE
– cunoştinţe temeinice în domeniul juridic;
– acurateţe în exprimare și în redactarea documentelor;
– cunoştinţe operare PC;
– seriozitate, motivație, respectarea deadline-urilor;
– foarte bune abilităţi de comunicare şi lucru în echipă.

OFERIM
– atentă îndrumare a unor avocați cu vastă experiență;
– mediu propice de dezvoltare;
– lucru într-o echipă tânără, dinamică şi motivată.

Persoanele interesate pot trimite CV-ul și scrisoarea de intenție pe adresa e-mail: [email protected]
Persoanele selecţionate vor fi contactate telefonic pentru interviu.

* Anunțul expiră la data de 16 februarie 2024