838 citiri

CHIRIC & CHIRIC recrutează avocaţi stagiari

CHIRIC & CHIRIC recrutează avocaţi colaboratori stagiari.

Tip Job: Full time
Nivel Cariera: Entry-Level/Primii 3 Ani Exp,
Limbi Straine: Engleza
Permis Conducere: B (vechime cel putin 1 an)

CANDIDATUL IDEAL
– integritate morala si profesionala;
– dorinta de a invata si de a se perfectiona, capacitatea de a gandi si actiona responsabil;
– abilitati de analiza, sinteza si adoptare a deciziilor cu promptitudine;
– persoana organizata;
– capacitatea de a respecta termenele;
– foarte bune abilitati de operare PC: Internet, E-mail, Microsoft Office.

RESPONSABILITATI/BENEFICII
– experienta in formularea actelor de procedura: cereri de chemare în judecata, întampinari, cai de atac, contestatii, concluzii, note, etc;
– experienta in reprezentarea in instanta, in vederea sustinerii cauzelor;
– abilitati de comunicare, excelenta cunoastere a limbii romane, exprimare coerenta si corecta, atat verbal, cat si in scris;
– urmarirea si gestionarea dosarelor aflate pe rolul instantelor de judecata, consultanta pe marginea acestora si formularea de avize legale;
– abilitati in vederea documentarii juridice, in vederea formularii actiunilor, intocmirea si completarea dosarelor pentru instanta;
– abilitati in redactarea de acte/documente juridice (adrese, cereri, notificari, opinii legale, rapoarte juridice, corespondenta juridica, etc.);

DESCRIEREA COMPANIEI SAU A JOBULUI
Societate Civila de Avocati, membra a Baroului Bucuresti.
Activitatea societatii se desfasoara in spiritul profesionalismului și onestitatii.

Disponibilitate deplasare cu masina societatii.
Experienta in lucru cu autoritatile (depuneri cereri, ORC).

Avocaţii interesaţi pot trimite un CV la adresa de e-mail: [email protected]

* Anunțul expiră la data de 18 martie 2024