1.139 citiri

JGV & ASOCIAŢII recrutează avocat definitiv

SCPA JERCAN GHEORGHE VLAD & ASOCIAŢII recrutează Associate – Litigation, Personal Injury and Insurance Law Department – Bucureşti.

JGV & ASOCIAŢII este o societate de avocaţi înfiinţată în anul 2005,  în prezent cuprinzând o echipă tânără şi dinamică formată din aproximativ 55 de avocaţi, jurişti şi specialişti.

Peste 17 de ani de excelență într-o societate în continuă schimbare, JGV și Asociații este recunoscută ca fiind unul dintre principalii jucători ai avocaturii de tip „personal injury” din România.

JGV şi Asociaţii este specializată în dreptul asigurărilor, fiind cotată ca cea mai activă societate în domeniu, şi pe lângă sediul central din Bucureşti are deschise cinci birouri teritoriale în: Timişoara, Craiova, Cluj, Galaţi şi Iaşi.
O organizaţie care creşte constant, se adaptează permanent la nou şi introduce noi servicii pentru a veni în întâmpinarea nevoilor clienţilor săi.

CANDIDATUL IDEAL
– avocat definitiv cu o experiență între 3 ani şi 5 ani în profesia de avocat;
– deține cunoștințe solide de drept civil, răspundere civilă delictuală, procedură civilă, procedură penală;
– deține permis de conducere cat. B;
– disponibil pentru deplasări dese la instanțe din țară;
– are spirit de echipă, excelente abilități de comunicare și se adaptează repede într-un colectiv nou;
– dă dovadă de cunoștințe avansate de Microsoft Word, utilizare internet și acuratețe în redactarea documentelor;
– redactează și susține coerent argumentele juridice invocate;
– capacitate superioară de concentrare şi orientare către obiective şi sarcini;
– perseverenţă, responsabilitate şi integritate;

RESPONSABILITĂȚI
– reprezentare juridică în instanță (judecătorie, tribunal, curte de apel, secțiile civile și penale);
– redactare acte necesare asistării clienților în fața instanțelor;
– redactare cereri de chemare în judecată, întâmpinări, cereri de intervenție, etc;
– asistentă și reprezentare în fața organelor de cercetare penală;
– alte activități juridice.

CE OFERIM NOI
– program de lucru flexibil;
– o schemă de onorarii motivantă;
– condiţii clare de decontare şi compensare;
– oportunitatea de a te implica în dezvoltarea de soluţii inovatoare;
– ghidaj constant în realizarea sarcinilor de lucru şi suport profesional în dezvoltarea carierei;
– un mediu de lucru prietenos într-o echipă tânără, dinamică şi motivată.

CV-urile trimise vor avea şi fotografia candidatului.
Adresa de mail: [email protected]
Persoanele selectate vor fi contactate telefonic pentru interviu.
Toate aplicaţiile vor fi tratate cu confidenţialitate.

Anunțul este valabil pentru municipiul Bucureşti.

* Anunțul expiră la data de 2 mai 2024