1.533 citiri

bnt GILESCU, VĂLEANU & PARTENERII recrutează paralegal

bnt GILESCU, VĂLEANU & PARTENERII TIMIŞOARA recrutează în vederea angajării cu normă întreagă și pe perioadă nedeterminată personal auxiliar cu studii juridice superioare.

CANDIDATUL IDEAL ÎNDEPLINEȘTE URMĂTOARELE CONDIȚII
– studii superioare; studiile superioare juridice reprezintă un avantaj;
– cunoştinţe foarte bune de operare PC (MS Office, Internet);
– cunoştinţe de limba engleză obligatoriu; limba germană reprezintă un avantaj;
– abilităţi avansate de comunicare, relaţionare şi organizare, atenţie la detalii;
– capacitate de concentrare pe priorităţi;
– seriozitate, confidenţialitate, punctualitate.

RESPONSABILITĂȚI
– scanare, copiere, redactare/ formatare/ traducere documente;
– înregistrarea documentelor la instanțe și alte autorități, preluarea unor documente de la aceste instituții;
– ține evidența dosarelor în lucru, transmite informări cu privire la stadiul acestora, inclusiv prin verificarea portalului instanțelor de judecată;
– redactează documentele solicitate de avocați și colaboratori;
– recepţionarea apelurilor şi redirecţionarea acestora către departamentele din cadrul societăţii;
– activităţi de protocol.

Candidaţii interesaţi pot trimite CV-ul însoţit de o scrisoare de intenţie la adresa de e-mail: [email protected]

DESCRIEREA SOCIETĂȚII
bnt attorneys in CEE în România oferă servicii de consultanță juridică atât clienţilor naţionali cât şi celor internaţionali, în primul rând cu privire la fuziuni şi achiziţii, drept imobiliar şi al construcţiilor, drept bancar şi financiar, dreptul muncii şi dreptul concurenţei.

Biroul principal din România al societății bnt attorneys în CEE este situat chiar în centrul Bucureștiului, iar cel de-al doilea birou din România se află la Timișoara și coordonează activitățile din vestul țării, fiind situat într-una dintre clădirile istorice emblematice ale Timișoarei, chiar în inima frumosului centru istoric al orașului.

Anunțul este valabil pentru municipiul Timișoara.

* Anunțul expiră la data de 4 martie 2022