1.133 citiri

WINMARKT recrutează Lease Operations Senior Legal Advisor

WINMARKT MANAGEMENT recrutează Lease Operations Senior Legal Advisor.

CINE SUNTEM NOI?
Winmarkt este cea mai extinsă rețea de centre comerciale din România.
Portofoliul Winmarkt este format din 15 centre comerciale, situate în locații centrale din 13 orașe și o clădire de birouri în mun. Ploiești.
Rețeaua de centre comerciale Winmarkt a fost achiziționată în anul 2008 de către Immobiliare Grande Distribuzione (IGD), cea mai importantă companie italiană pe segmentul commercial real-estate listată la Bursa din Milano. Portofoliul IGD cuprinde, pe lângă proprietățile din România, 19 galerii comerciale și 19 hipermerket-uri, toate aflate în Italia, valoarea totală a acestora ridicându-se la 1,9 miliarde Euro.

Funcția: Lease Operations Senior Legal Advisor
Locația/Localitatea: Sediul central din București al Winmarkt Management S.R.L.

CANDIDATUL IDEAL
– studii superioare juridice – Facultatea de Drept;
– minimum 4-5 ani de experiență în domeniul juridic (real-estate/contracte de închiriere);
– deține cunoștințe solide de drept civil, drept societar & comercial, drept procesual civil și penal, minime cunoștinte de proprietate intelectuală;
– cunoștințe avansate de limba engleză (condiție obligatorie);
– are spirit de echipă și excelente abilități de comunicare și negociere;
– redactează documente juridice într-o manieră structurată și concisă, utilizând un limbaj juridic adecvat și susține coerent argumentele juridice invocate;
– capacitatea de a comunica clar și concis, organizat, atent la detalii și responsabil, are capacitate superioară de concentrare, integritate și orientare către rezolvarea obiectivelor stabilite și a sarcinilor alocate.

SARCINI ȘI RESPONSABILITĂȚI PRINCIPALE
– redactarea, revizuirea și avizarea contractelor de închiriere/acte adiționale cu specific comercial încheiate de companie;
– participă la negocierea contractelor comerciale ori de câte ori îi este solicitată prezența, alături de departamentul comercial;
– redactarea, analizarea, negocierea și avizarea contractelor de marketing/acte adiționale, regulamente de campanie încheiate de companie;
– identificarea categoriilor de risc juridic, implicațiile și modalitățile de diminuare/înlăturare a acestora în raporturile comerciale asumate de companie;
– redactarea diverselor documente comerciale emise de societate (notificări non-standard, cereri, declarații, adrese, regulamente, răspunsuri adrese chiriași, etc.), conform procedurilor interne ale companiei;
– gestionarea și întocmirea documentației corporate cu specific comercial (acte BoD);
– gestionarea și întocmirea documentației necesare participării companiei la licitațiile comerciale;
– consultarea periodică a legislației, informarea și acordarea de consultantă juridică departamentelor interesate cu privire la modificările specifice domeniului comercial de activitate;
– gestionarea relațiilor cu alți colaboratori externi ai departamentului juridic (avocați externi, notari publici, executori judecătorești, etc.) în faza premergătoare introducerii acțiunilor judiciare având ca obiect recuperări de creanțe în care compania este/ar putea fi implicată, precum și în privința dosarelor de executare silită;
– gestionează aspectele legate de proprietate intelectuală (reînnoiri mărci) în care compania este implicată.

Dacă vă interesează să vă alăturaţi echipei noastre şi dacă indeplinti cerinţele menţionate, vă rugăm trimiteţi CV-ul detaliat şi o scrisoare de intenție în limba engleză la: [email protected]

* Anunțul expiră la data de 22 decembrie 2022