1.787 citiri

S.N.P.P.C. recrutează consilier juridic

SINDICATUL NAȚIONAL AL POLIȚIȘTILOR ȘI PERSONALULUI CONTRACTUAL DIN M.A.I. (S.N.P.P.C.) recrutează consilier juridic pentru Biroul Executiv Central
din București.

CANDIDATUL IDEAL
– studii superioare juridice;
– atenție la detalii;
– abilități de a lucra atât în echipă, cât și individual;
– abilități de comunicare, de redactare coerentă a actelor de procedură, cunoștințe solide de limba română/gramatică;
– cunoștințe avansate de Microsoft Office;
– permis conducere categoria B.

DESCRIEREA JOBULUI
– asigură consultanță, precum și reprezentare juridică, membrilor de sindicat în procedurile administrative, disciplinare și în instanță;
– redactează cereri de chemare în judecată, întâmpinări, răspunsuri la adresele instanțelor, căi de atac etc.
– monitorizează și gestionează dosarele aflate pe rolul instanțelor de judecată, inclusiv prin deplasarea la sediul acestora, când este cazul.

BENEFICII
– pachet salarial atractiv;
– laptop și telefon de serviciu;
– utilizarea, în interes de serviciu, a autoturismelor din dotarea S.N.P.P.C;
– flexibilitate programului de lucru;
– mediu de lucru plăcut;
– sediu central, ușor accesibil.

DESCRIEREA ANGAJATORULUI
Sindicatul Național al Polițiștilor și Personalului Contractual este cel mai mare sindicat din România, având reprezentativitate legală la nivelul Poliției Române, Poliției de Frontieră și altor structuri din M.A.I.

Scopul S.N.P.P.C. este de a proteja drepturile și de a reprezenta interesele profesionale, economice și sociale, culturale și sportive ale membrilor săi, prevăzute în legislația națională, în contractele colective de muncă și în legislația muncii din domeniu.

Persoanele interesate sunt rugate să transmită CV pe adresa de e-mail: [email protected]

* Anunțul expiră la data de 12 iunie 2024