763 citiri

VERJEL & ASOCIAȚII recrutează avocat

Societatea Civilă de Avocaţi VERJEL & ASOCIAȚII recrutează avocat colaborator, admis în Baroul București, cu o experiență în domeniul consultanței juridice și/sau a litigiilor civile de cel puțin un an.
Candidatul ideal va avea o temeinică pregătire a materiilor dreptului civil, dreptului procesual civil, drept societar.

RESPONSABILITĂȚI PRINCIPALE
– reprezentarea clienților în diverse proceduri legale și litigii;
– acordarea de consultanță juridică în diverse aspecte ale dreptului;
– redactarea și revizuirea de contracte, acorduri și alte documente legale;
– colaborarea strânsă cu echipa internă pentru soluționarea problemelor juridice;
– studiul legislației în vigoare și menținerea cunoștințelor juridice actualizate.

CERINȚE
– licență în drept și drept de practică activ;
– experiență anterioară în dreptul afacerilor sau domenii conexe;
– abilități excelente de comunicare și negociere;
– atenție la detalii;
– flexibilitate și capacitatea de a lucra în echipă.

Pentru a depune candidatura vă invităm să ne transmiteţi CV-ul la adresa de email [email protected]

* Anunțul expiră la data de 1 iulie 2024