131 citiri

SAVIN & ASOCIAŢII recrutează avocat asociat

SCPA SAVIN & ASOCIAŢII recrutează avocat asociat cu experienţă de 3-4 ani în Consultanță dar şi în Litigii, Drept civil şi Drept procesual civil.

Candidatul potrivit va trebui să dețină o pregătire academică relevantă și experiență dobândită în cadrul societăților de avocatură de renume, precum și o cunoaștere excelentă a limbii engleze.

CERINȚE
– acuratețe în exprimare şi în redactarea actelor de procedură/analizelor legale;
– cunoașterea legislației speciale şi a jurisprudenței obligatorii în domeniile de interes;
– disciplină și seriozitate în organizarea lucrărilor;
– disponibilitate deplină pentru performanță şi dezvoltare profesională;
– interes activ pentru implicarea în proiecte diverse;
– atitudine pozitivă și abordare entuziastă;
– aptitudini interpersonale bine definite și abilitatea de a colabora cu colegii.

PRINCIPALELE RESPONSABILITĂȚI
– pregătirea de memorandumuri, opinii legale și strategii legale în chestiuni de drept societar, de insolvență, de drept civil în general;
– redactare, revizuire, asistare clienți în structurarea de tranzacții, negocierea de contracte comerciale, asistat de un coleg avocat senior;
– redactare contestații administrative, plângeri prealabile, acțiuni, cereri de chemare în judecată în legătură cu dreptul civil, în general;
– reprezentarea în fața autorităţilor publice, instanțelor de judecată și a altor organe jurisdicționale, la început însoţit de un avocat senior.

Toate aceste cerinţe se vor raporta la nivelul de experienţă a unui avocat asociat.

În cazul în care vă consideraţi potrivit şi doriţi să profesați într-un mediu competitiv, care promovează competenţa profesională şi spiritul de echipă, sunteţi rugaţi să trimiteţi un Curriculum Vitae şi o scrisoare de intenţie la adresa de email [email protected]

Ofertă financiară considerabilă, mod de colaborare de comun acord agreat, nevoie urgentă.

* Anunțul expiră la data de 30 octombrie 2024