5.309 citiri

DOBRESCU BOGDAN recrutează student / absolvent

Avocat Dobrescu

C.A. DOBRESCU BOGDAN recrutează absolvent al Facultății de Drept sau student în anii terminali la Facultatea de Drept.

CANDIDATUL IDEAL
– absolvent al Facultății de Drept sau student în anii terminali la Facultatea de Drept, dornic să acumuleze experiență, cunoștințe juridice și tot ceea ce presupune profesia de avocat;
– cunoștinte solide ale limbii române (exprimare corectă din punct de vedere gramatical, atât verbal, cât și în scris);
– persoană organizată, atentă, responsabilă, cu inițitivă, încrezătoare în forțele proprii și capabilă să finalizeze sarcinile oferite într-un timp rezonabil;
– abilități de comunicare și de explicare a problemelor juridice în termeni accesibili tuturor.

DESCRIEREA JOBULUI
– redactare de documente cu caracter juridic (cereri de chemare în judecată, întâmpinări, concluzii scrise, adrese și notificări);
– depunerea și ridicarea documentelor la/de la instanțele de judecată;
– informarea clienților cu referire la stadiul dosarului;
– documentarea în funcție de fiecare speță în vederea redactării lucrărilor actelor pentru instanță (studierea și selectarea legslației, doctrinei și practicii relevante);
– menținerea ordinii în cadrul dosarelor (aranjare acte în dosar și aranjare dosare);
– asistarea avocatului în cadrul întâlnirilor cu clienții.

DESCRIEREA COMPANIEI
Casa de Avocatură Dobrescu este formată din tineri profesioniști și pasionați ai dreptului. Echipa noastră beneficiază de experiența celor mai înalte medii și domenii de practică legală. De asemenea, ne asumăm angajamentul, atât către excelarea în practicarea avocaturii, cât și către cele mai ridicate standarde etice ale profesiilor juridice.

Dacă faci parte din una din categoriile de mai sus și îți dorești să ni te alături te invităm să ne transmiţi CV-ul şi scrisorea de intenţie pe adresa de e-mail: [email protected]

* Anunțul expiră la data de 30 noiembrie 2016

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.