2.120 citiri

Dr. Max România recrutează Compliance & Legal Manager

Dr. Max România recrutează Compliance & Legal Manager.

Facem echipă împreună!

Dr. Max România este în căutarea unui Compliance & Legal Manager în cadrul Departamentului Juridic, Head Office București.

CARE SUNT RESPONSABILITĂȚILE POSTULUI?
– vei coordona implementarea și respectarea principiilor de etică și guvernanță la nivelul Dr. Max România;
– vei gestiona aplicarea și revizuirea standardului de conduită și a procedurilor și politicilor de Compliance ale Grupului pentru angajații Dr. Max România;
– vei acționa pentru identificarea eficientă și la timp a eventualelor riscuri de conformitate, vei dezvolta și vei implementa planuri corective și vei informa managementul pentru evitarea situațiilor similare în viitor;
– vei colabora cu celelalte departamente pentru dezvoltarea și implementarea programelor de training în domeniul conformităţii;
– vei susține traininguri și audituri de conformitate pentru a implementa o cultură organizațională privind conformitatea reală și eficientă;
– vei realiza rapoarte, la solicitarea managerului direct sau pentru managementul companiei, în vederea informării cu privire la progresul implementării operațiunilor de conformitate.

CE AȘTEPTĂM DE LA TINE?
– să ai studii superioare finalizate (domeniul juridic);
– să ai excelente abilități de comunicare și relaționare;
– să ai minim 2 ani experiență în domeniul conformitate (experiența în industria farmaceutică sau retail reprezintă avantaj);
– să ai cunoștințe avansate despre activitățile și practicile legislative;
– să ai abilități de prioritizare, organizare și atenție la detalii;
– să ai competențe de rezolvare a problemelor și să ai focus pe identificarea de soluții;
– să ai o bună capacitate de analiză și sinteză;
– să ai o atitudine proactivă;
– să ai cunoștințe avansate de MS Office (Excel, Word);
– să ai cunoștințe avansate de limba engleză.

CE ÎȚI OFERIM?
– mediu de lucru într-o companie stabilă de distribuție și retail farmaceutic cu acoperire națională, în care punem preț pe deschidere și colaborare între colegi;
– oportunitatea de a-ți crește cariera, de a te dezvolta și de a promova alături de o echipă de profesioniști;
– mod de lucru hibrid și program de lucru flexibil;
– investiție în dezvoltarea profesională și personală cu ajutorul programelor de training de specialitate, soft skills, management, access la platforma e-learning și Bookster;
– pachet salarial format din salariu fix competitiv, bonusuri pentru recunoașterea performanței și portofoliu diversificat de beneficii;
– zile de concediu suplimentare în funcție de vechime, până la maxim 24 zile;
– zile libere și sprijin financiar pentru evenimentele importante din viața ta și a familiei;
– oferte speciale la achiziția de bunuri și servicii, asigurate de către partenerii companiei;
– pachet de servicii medicale la unul din cei mai mari furnizori de servicii medicale.

Dr. Max România, parte a Dr. Max Group, este unul dintre cele mai mari grupuri farmaceutice din România, care oferă servicii integrate de import, distribuție și retail farmaceutic, prin intermediul companiei Mediplus și a lanțului de farmacii Dr.Max. Suntem ghidați de valori precum: grijă, curaj, orientare către clienți și responsabilitate și credem cu tărie că doar împreună construim o zi de mâine mai sănătoasă.

Persoanele interesate sunt rugate să transmită CV-ul la adresa de e-mail: [email protected]

* Anunțul expiră la data de 29 noiembrie 2023