1.685 citiri

GRECU PARTNERS recrutează avocat stagiar | Compliance

Societatea de avocatură GRECU PARTNERS recrutează avocat stagiar pentru a se alătura departamentului nostru de Compliance (consultanţă GDPR, E-commerce și Dreptul Muncii).

Chiar dacă nu ai experiență în domeniu, suntem interesați să îți oferim oportunitatea de a-ți dezvolta cariera într-un mediu profesional captivant.

CERINȚE
– abilități excelente de comunicare și redactare;
– capacitate de învățare rapidă și adaptabilitate la schimbările legislative;
– cunoștințe de bază despre regulamentele GDPR și/sau experiență în dreptul consumatorului constituie un avantaj;
– abilitatea de a lucra în echipă și de a lua decizii informate.

RESPONSABILITĂȚI
– asistarea avocaților seniori în cercetarea și analiza problemelor juridice;
– participarea la elaborarea documentelor legale și a rapoartelor pentru clienți;
– contribuția la dezvoltarea și implementarea politicilor și procedurilor în domeniile GDPR, E-commerce și Dreptul Muncii;
– monitorizarea modificărilor legislative și furnizarea de recomandări pentru conformare;
– colaborarea strânsă cu echipa de avocați pentru soluționarea cazurilor juridice.

Pentru a aplica, vă rugăm să trimiteți un email care să conțină o scrisoare de intenție și Curriculum Vitae la adresa: [email protected]
Suntem dedicați dezvoltării profesionale a fiecărui membru al echipei noastre și oferim un mediu de lucru competitiv, în care vei avea oportunitatea de a-ți dezvolta abilitățile profesionale.

* Anunțul expiră la data de 2 februarie 2024