1.527 citiri

PORTNOI & ASOCIAȚII recrutează avocaţi

PORTNOI & ASOCIAȚII recrutează avocaţi înscriși în Barou, interesați să profeseze și să se perfecționeze în domeniul consultanței juridice/litigiilor.

CERINȚE PROFESIONALE
– cunoștințe temeinice de drept civil și de drept procesual civil;
– acuratețe în redactarea actelor;
– atenție la detalii, spirit de echipă, profesionalism, onestitate, integritate;
– cunoștințe de limba engleză și/sau germană și/sau franceză reprezintă un avantaj;
– capacitate de a respecta termenele;
– bune abilități de operare PC: Microsoft Office Word, Excel.

DESCRIEREA JOBULUI
Avocatul va fi implicat în proiecte de anvergură de infrastructură și va presta activități zilnice în varii domenii ale dreptului, la sediul societăţii ori în fața instanțelor de judecată și/sau a celorlalte instituții ale statului.

RESPONSABILITĂȚI
– redactare acțiuni, opinii legale, formulare puncte de vedere juridice;
– redactare, analiză și verificare contracte de orice tip;
– activități de consultanță juridică și de reprezentare a clienților în instanță atât în Bucureşti cât și în țară;
– activități în relația cu Registrul Comerţului (înființare, modificare societăți comerciale, etc).

BENEFICII
– muncă într-un cadru plăcut și relaxat;
– garanția respectării demnității umane, a pachetului salarial și a sistemului de promovare financiară convenit;
– stabilitate în muncă şi condiții bune de muncă;
– disponibilitate deplasare cu mașina societăţii.

Avocaţii interesați pot trimite un CV la adresă de e-mail: [email protected]

* Anunțul expiră la data de 20 martie 2024