766 citiri

CUCOANES SILVANA-ALEXANDRA recrutează avocat stagiar

Cabinet de Avocat CUCOANES SILVANA-ALEXANDRA recrutează avocat stagiar.

Arii de practică: drept civil (succesiuni, executare silită, dreptul familiei, drepturi reale, contracte), dreptul muncii, drept penal, drept administrativ.

RESPONSABILITĂȚI
– redactarea lucrărilor (cereri de chemare în judecată, întâmpinări, cereri reconvenționale, plângeri penale, notificări, sesizări, contestații la executare, s.a.);
– consultații juridice, înștiințarea clienților despre stadiul dosarelor;
– activități administrative (arhivă, registratură, asigurarea ordinii documentelor, pregătirea corespondenței s.a.);
– asistarea/ reprezentarea clienților în faza de judecată/ urmărire penală/ instituții sau autorități publice;
– desfășurarea activității de documentare juridică prin studierea dosarelor, a legislației, doctrinei și jurisprudenței.

BENEFICII
– posibilitatea reală de a lucra arii de practică diversificate;
– acumularea experienței în reprezentarea în fața instanțelor judecătorești;
– dobândirea experienței juridice în drept civil și drept penal;
– posibilitatea de a colabora și după finalizarea stagiaturii;
– onorariu motivant;
– biroul este situat central, în București (Piața Alba Iulia).

Nu este necesar să cunoști foarte bine limba engleză, însă este necesar să ai cunoștințe de operare PC: Microsoft Office (Word, Excel).

Candidaţii interesaţi pot trimite CV-ul la adresa de e-mail: [email protected]

* Anunțul expiră la data de 15 mai 2024