528 citiri

SIMION LAW OFFICE recrutează avocat stagiar

Cabinet de avocat SIMION MANUELA recrutează avocat stagiar.

CERINŢE
– avocat stagiar, cu cunoştinţe temeinice de drept civil şi procesual civil, drept comercial şi societar, consultanță, experienţă privind procedurile de la registrul comerţului;
– stăpânire excelentă a limbii engleze;
– precizie şi acurateţe în redactarea actelor – judiciare sau societare – şi a contractelor;
– atenţie la detalii, profesionalism, eficienţă şi responsabilitate, rezistenţa la stres, spirit de echipă, iniţiativă, capacitatea de relaţionare cu clienţii.

RESPONSABILITĂŢI
– activităţi de consultanţă juridică, cât şi de reprezentare în instanţă în cadrul litigiilor în materie civilă, comercială, executări silite, raporturi între profesionişti, litigiile derivate din raporturile contractuale;
– redactarea cererilor de chemare în judecată, a întâmpinărilor, contestațiilor, notelor de şedinţă, concluziilor scrise, căilor de atac şi întocmirea dosarelor pentru instanţă;
– analizarea şi redactarea contractelor;
– redactare opinii juridice;
– urmărirea modificărilor legislative;
– orice alte activităţi specifice profesiei, conform solicitărilor.

OFERIM
– posibilitatea de a lucra într-un mediu dinamic, profesional și colaborativ;
– experiență practică în probleme juridice complexe, incluzând tranzacții, litigii și conformitatea reglementărilor;
– onorariu competitiv și oportunități de avansare în carieră.

Persoanele interesate sunt rugate să transmită un CV însoțit de o scrisoare de intenție, la adresa de e-mail: [email protected]

* Anunțul expiră la data de 14 noiembrie 2024