3.235 citiri

DOBRINESCU DOBREV recrutează avocat definitiv

DOBRINESCU DOBREV SCA recrutează avocat colaborator (definitiv) pentru biroul din București. Eventualii ani de experiență ca avocat cu cabinet individual sau în alte profesii (magistratură, practician în insolvență, consilier juridic, specialist resurse umane, etc.), sau pe funcții juridice în cadrul autorităților publice centrale/locale constituie un avantaj important.

COMPETENȚE PROFESIONALE
– cunoştinţe juridice temeinice și experiența relevantă în procedură civilă, dreptul insolvenţei, dreptul executării silite, drept comercial, drept civil (în principal materia drepturilor reale și a obligațiilor, litigii generate de legislația retrocedărilor), contencios administrativ (în principal litigii în materia achizițiilor publice și urbanism), litigii de muncă;
– candidatul ideal este fluent în limba engleză (scris/tradus și vorbit), cunoştinţe avansate de operare pe calculator (în special, suita MS Office), are o gândire constructivă, este capabil să îşi asume responsabilităţi, să conceapă, să argumenteze, să aplice și să respecte strategiile stabilite pentru atingerea rezultatului propus, preocupat constant pentru dezvoltarea cunoştinţelor şi a competenţelor profesionale; este o persoană dinamică, dedicată, meticuloasă, organizată, rezistentă la stres, având gândire constructivă, cu bune abilităţi de comunicare şi relaționare, abilități de a lucra și a se integra într-o echipă deja formată, cu vocație pentru litigii sau ADR, cu disponibilitate de a efectua deplasări la instanțele din țară, deținător de permis de conducere categoria “B”.

RESPONSABILITĂȚI
– reprezentarea în instanță, asigurarea asistenţei şi consultanţei juridice pentru clienţii societății, redactarea la timp şi în condiţiile prevăzute de lege a documentelor necesare în relaţia cu instanţele de judecată (acţiuni, întâmpinări, cereri, note de probe, concluzii scrise, căi de atac etc.);
– elaborarea de documente interne (research) și opinii legale către client, efectuarea de formalităţi specifice în faţa unor instituţii şi autorităţi publice, urmărirea obiectivelor unui proiect şi îndeplinirea integrală a tuturor sarcinilor atribuite;
– întocmirea oricăror documente juridice (contracte, notificări, somaţii, adrese, etc.);
– efectuarea raportărilor administative în termenele şi în condiţiile stabilite.

Vă așteptăm CV-urile la următoarea adresă de e-mail: [email protected]

* Anunțul expiră la data de 17 august 2018

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.