3.259 citiri

ANDREEA ION & ROMAN HAMED LAW OFFICE recrutează avocat stagiar

ANDREEA ION & ROMAN HAMED LAW OFFICE recrutează avocat stagiar.

CERINȚE
– membru în cadrul Baroului sau absolvent al examenului de primire în profesie;
– cunoștințe minime teoretice și practice în drept societar, drept civil, drept comercial, dreptul muncii, drept contencios-administrativ;
– persoană responsabilă, disciplinată, dinamică, serioasă, corectă, motivată, rezistentă la stres pentru atingerea datelor limită;
– cunoașterea limbii române, fluență și corectitudine în exprimare, atenție distributivă, dicție bună, simț analitic;
– cunoașterea limbii engleze, la nivel intermediar-avansat (scris, conversațional și terminologie de specialitate);
– cunoașterea unei alte limbi străine la nivel intermediar-avansat constituie un avantaj;
– abilități de comunicare, analiză și sinteză, orintare spre rezultate, abilități pentru desfășurarea activității în echipă;
– utilizare PC și pachet Microsoft Office la nivel intermediar-avansat;
– disponibilitate de deplasare în afara Bucureștiului și / sau în jud. Ilfov;
– permis de conducere (constituie un avantaj).

ATRIBUȚII
– reprezentarea clienților cabinetului în fața instanțelor de judecată, a organelor de urmărire penală și altor instituții sau autorități publice sau private;
– gestionarea dosarelor atribuite și clienților atribuiți împreună cu avocații definitivi;
– redactare cereri de chemare în judecată, întâmpinări, răspunsuri la întâmpinări, etc;
– redactarea actelor specifice profesiei.

CE ÎȚI OFERIM
– mediu de lucru plăcut;
– îndrumare profesională;
– posibilitatea de a pune în practică cunoștințele acumulate;
– posibilitatea de a lucra în cadrul unei echipe tinere cu perspectivă de dezvoltare profesională;
– pachet salarial adaptat nivelului de complexitate al activităţii.

CINE SUNTEM ȘI CE FACEM
Suntem un cabinet de avocați cu o experință de peste 10 ani, care oferă servicii de consultanță juridică, asistență și reprezentare în următoarele domenii de practică: drept societar, drept fiscal, drept bancar,drept comercial, dreptul muncii, dreptul aviației, dreptul contencios-administrativ, conformare la dispoziţiile privind protecţia datelor personale.

Misiunea noastră este de a oferi și de a asigura clienților noştri asistență juridică întemeiată pe strategii eficiente, loialitate și profesionalism.

Datele personale ale candidaților vor fi prelucrate în conformitate cu politica de prelucrare a datelor Cabinetului de Avocat, disponibilă aici.

Dacă eşti interesat de oferta noastră, trimite-ne CV-ul, la adresa: [email protected]

* Anunțul expiră la data de 3 august 2020