2.280 citiri

IaBilet.ro recrutează avocat definitiv | Consultanță juridică

IaBilet.ro recrutează avocat definitiv | Consultanță juridică.

De 10 ani iaBilet este axul principal al industriei de ticketing din România cu o cotă de piaţă enormă şi mii de organizatori cu care lucrăm. Incontestabil lider de piaţă, iaBilet modelează showbiz-ul local, e un vis frumos devenit realitate.

iaBilet este lider în ticketing în România cu peste 2 milioane de bilete vândute pe an şi 1500 de evenimente în fiecare zi. Pe iaBilet găseşti bilete la cele mai importante concerte, festivaluri, piese de teatru, stand-up, conferințe și evenimente. Avem în vânzare în fiecare zi aproape 1500 de evenimente din aproximativ 70 de oraşe din România dar şi din câteva ţări europene.
Punem accentul pe tehnologie, pe varietatea de metode de plată, pe rapiditate și seriozitate dar mai ales pe relațiile cu clienții atât b2b cât și b2c. Și pentru că am cresut de câteva ori de la an la an fără oprire, e momentul să facem față creșterii ca un business responsabil și să continuăm să ne extindem construind sau întărind departamente separate pentru fiecare componentă a business-ului mai ales că am devenit lideri de piaţă.

CANDIDATUL IDEAL TREBUIE SĂ ÎNDEPLINEASCÃ URMĂTOARELE CONDIŢII GENERALE
– avocat, cu o experienţă de 5-7 ani în consultanţă juridică, preferabil ca in-house lawyer;
– cunoştinţe solide de drept civil, în special contracte, protecția consumatorului și protecția datelor cu caracter personal;
– experienţă în consultanţă juridică pe proiecte de: publicitate, entertainment, media, afaceri online;
– cunoștințe avansate de limba engleză;
– abilități de negociere, dorința de a înțelege și cunoaște activitatea companiei;
– raționament juridic solid, dedicație, foarte bune abilități de redactare.

RESPONSABILITĂŢI
– să înțeleagă și să urmărească îndeaproape activitatea și fluxul de documente juridice ale companiei;
– să analizeze și să identifice în mod preventiv potențiale probleme sau riscuri și să formuleze recomandări în vederea evitării/diminuării riscurilor și/sau consecințelor negative;
– să ofere suport juridic intern, opinii legale și avize juridice pe probleme specifice;
– reprezintă compania în fața autorităților relevante;
– consilierea companiei în legătură cu relaţia contractuală cu partenerii săi comerciali;
– redactarea, revizuirea și modificarea de contracte diverse;
– redactează documente cu privire la diverse aspecte ce ţin de activităţile curente ale Societăţii;
– urmărirea modificărilor legislative și emiterea de recomandări pentru asigurarea conformității și identificarea riscurilor;
– asistă echipa de management în negocieri cu clienţii și furnizorii.

Persoanele interesate sunt invitate să trimită un CV la adresa de e-mail: [email protected]

* Anunțul expiră la data de 24 martie 2023