1.240 citiri

STAN ELISABETA LAW OFFICE recrutează avocat definitiv | Litigii

STAN ELISABETA LAW OFFICE recrutează avocat definitiv | Litigii.

CERINŢE
– cunoștințe temeinice, teoretice şi practice, de drept civil (raporturi între profesioniști);
– cunoașterea bună a limbii engleze;
– cunoștințe operare PC (pachet Office);
– experiență minim 1 an litigii între profesioniști.

APTITUDINI
– abilități dezvoltate de comunicare;
– acuratețe în redactarea documentelor și atenția la detalii;
– raționament logic, capacitate de analiză şi sinteză;
– capacitate de organizare şi prioritizare, rigurozitate în respectarea termenelor limită.

DESCRIEREA JOBULUI
Descrierea activităților:
– redactarea actelor procedurale;
– monitorizarea dosarelor de instanță;
– reprezentarea clienților în instanță;
– redactare petiții, notificări, somații,
– redactare și modificare contracte civile,
– reprezentarea clienților în relația cu instituțiile publice și partenerii contractuali pentru protejarea drepturilor și intereselor acestora.

BENEFICII
– onorariu atractiv;
– bonus anual în funcție de rezultatele obținute;
– decontare transport;
– decontare cursuri de formare profesională.

Program de lucru: luni-vineri intervalul 09:00-18:00 sau 08:00-17.00

Persoanele interesate sunt rugate că, până la data de 30 octombrie 2023, să trimită CV și scrisoare de intenție la adresa de e-mail: [email protected]
Selectarea noului colaborator se va realiza pe bază de interviu și probă practică.

DESCRIEREA COMPANIEI
STAN ELISABETA – LAW OFFICE este un birou de avocatură înființat în urmă cu 10 ani ce se adresează exclusiv persoanelor juridice române și străine.
Biroul de avocatură este specializat în drept civil, drept imobiliar, dreptul construcțiilor, drept fiscal, drept societar și drept administrativ.
Oferim clienților biroului atât consultanță juridică, cât și servicii juridice de reprezentare în instanță.
Ne dorim ca toți colaboratorii să beneficieze de condiții de muncă excelente, formare profesională continuă și cât mai multe beneficii.

* Anunțul expiră la data de 13 noiembrie 2023