1.213 citiri

bnt GILESCU, VĂLEANU & PARTENERII recrutează personal auxiliar

bnt GILESCU, VĂLEANU & PARTENERII Timișoara recrutează în vederea angajării cu normă întreagă și pe perioadă nedeterminată personal auxiliar cu studii superioare.

CANDIDATUL IDEAL ÎNDEPLINEȘTE URMĂTOARELE CONDIȚII
– studii superioare;
– cunoștințe foarte bune de operare PC (Pachetul Microsoft Office, Internet);
– cunoștințe de limba engleză, obligatoriu; limba germană reprezintă un avantaj;
– abilități avansate de comunicare, relaționare și organizare, atenție la detalii;
– capacitate de concentrare pe priorități;
– seriozitate, confidențialitate, punctualitate.

RESPONSABILITĂȚI
– activități de scanare, copiere, redactare/formatare/traducere documente;
– înregistrarea documentelor la instanțe și alte autorități, preluarea unor documente de la aceste instituții;
– menținerea evidenței dosarelor în lucru și transmiterea de informări cu privire la stadiul acestora, inclusiv prin verificarea portalului instanțelor de judecată;
– efectuarea de operațiuni în diverse registre ale autorităților naționale;
– organizarea și arhivarea înscrisurilor cu caracter juridic și menținerea evidenței registrelor societății;
– redactarea de informări și notificări succinte;
– pregătirea, înregistrarea, transmiterea și urmărirea corespondenței societății;
– recepționarea apelurilor și redirecționarea acestora către departamentele din cadrul societății;
– activități de protocol.

Candidații interesați pot trimite CV-ul însoțit de o scrisoare de intenție la adresa de e-mail: [email protected]

DESCRIEREA SOCIETĂȚII
bnt attorneys in CEE în România oferă servicii de consultanță juridică atât clienților naționali cât și celor internaționali, în primul rând cu privire la fuziuni și achiziții, drept imobiliar și al construcțiilor, drept bancar și financiar, dreptul muncii și dreptul concurenței.
Biroul principal din România al societății bnt attorneys în CEE este situat chiar în centrul Bucureștiului, iar cel de-al doilea birou din România se află la Timișoara și coordonează activitățile din vestul țării, fiind situat într-una dintre clădirile istorice emblematice ale Timișoarei, chiar în inima frumosului centru istoric al orașului.

Anunțul este valabil pentru municipiul Timișoara.

* Anunțul expiră la data de 29 aprilie 2024