994 citiri

VASILIU & MICLEA recrutează avocat

VASILIU & MICLEA SCA recrutează avocat.

CERINȚE
– bune abilități de comunicare, prezentare, organizare;
– cunoștințe operare calculator;
– abilități dezvoltate de relaționare și bună capacitate de gestionare și rezolvare a problemelor;
– respectarea fără excepție a termenelor stabilite;
– capacitate bună de sinteză, analiză și atenție la detalii;
– cunoștințele de limba engleză reprezintă un avantaj;
– permis de conducere și disponibilitate pentru deplasări.

RESPONSABILITĂȚI
– urmărirea modificărilor legislative privitoare la legislația muncii, dialogului social, asigurărilor sociale, precum și legislație conexă;
– redactarea de acte juridice, opinii, rapoarte;
– informarea clienților cu privire la stadiul dosarelor aflate pe rolul instanțelor de judecată;
– reprezentarea interesele clienților în fața autorităților sau instanțelor.

CE OFERIM
– posibilitatea dobândirii de experiență temeinică în sfera litigiilor, dar și a consultanței;
– expunere la un portofoliu diversificat de clienţi;
– loc de muncă stabil într-o echipă care valorizează parteneriatele de lungă durată.

Persoanele interesate sunt rugate să trimită un C.V. la adresa de e-mail: [email protected]

Înființată în anul 2013, VASILIU & MICLEA este o societate civilă de avocați specializată în domeniul dreptului muncii, al dialogului social și asigurărilor sociale, având în portofoliul de clienți atât angajatori de top din România, cât și organizații sindicale importante.

* Anunțul expiră la data de 16 august 2024