Legal Talent Search | Avocat definitiv | Achiziții publice

Serviciul Legal Talent Search este un proiect JURIDICE.ro și KapitalHR, care recrutează o persoană cu experiență pentru rolul de Avocat definitivAchiziții publice pentru o importantă casă de avocatură din București.

DESCRIEREA ROLULUI
Noul membru al echipei de Achiziții publice, Infrastructură și Drept administrativ trebuie să fie o persoană dinamică, pasionată și cu spirit de echipă, având minim 5 ani de experiență în profesie.
Responsabilitățile includ gestionarea unor proiecte complexe și cu un nivel mare de răspundere, astfel încât atât experiența, cât și cunoștințele și responsabilitatea sunt elemente esențiale pentru acest rol.

CERINȚE
– experiență în domeniul achizițiilor publice și al dreptului construcțiilor;
– experiență atât în domeniul litigiilor, cât și al consultanței;
– cunoștințe juridice temeinice în drept administrativ, drept civil și procedură civilă;
– fluență în limba engleză;
– capacitate bună de analiză și atenție la detalii;
– capacitate de sinteză și redactare a documentelor juridice într-o manieră clară și structurată;
– proactivitate și spirit de echipă.

BENEFICII
– posibilitatea de specializare în domenii de nișă ale dreptului;
– dezvoltare profesională prin implicarea în proiecte complexe și multidisciplinare;
– loc de muncă stabil într-o echipă care valorizează parteneriatele de lungă durată;
– oportunitatea de a lucra într-o echipă care prețuiește echilibrul dintre viața profesională și viața personală.

MEDIUL DE LUCRU
Vei lucra într-un mediu prietenos, cu o echipă dinamică și orientată spre rezultate, consiliind clienți privați, companii de stat și autorități publice într-o varietate de sectoare industriale, precum construcții civile și edilitare, infrastructură, energie, mediu și imobiliare.

Persoanele interesate sunt rugate să trimită un Curriculum Vitae însoțit de o scrisoare de intenție la adresa de e-mail: [email protected]
Mulțumim pentru interes și abia așteptăm să vă cunoaștem!

* Anunțul expiră la data de 16 august 2024

VASILIU & MICLEA recrutează avocat

VASILIU & MICLEA SCA recrutează avocat.

CERINȚE
– bune abilități de comunicare, prezentare, organizare;
– cunoștințe operare calculator;
– abilități dezvoltate de relaționare și bună capacitate de gestionare și rezolvare a problemelor;
– respectarea fără excepție a termenelor stabilite;
– capacitate bună de sinteză, analiză și atenție la detalii;
– cunoștințele de limba engleză reprezintă un avantaj;
– permis de conducere și disponibilitate pentru deplasări.

RESPONSABILITĂȚI
– urmărirea modificărilor legislative privitoare la legislația muncii, dialogului social, asigurărilor sociale, precum și legislație conexă;
– redactarea de acte juridice, opinii, rapoarte;
– informarea clienților cu privire la stadiul dosarelor aflate pe rolul instanțelor de judecată;
– reprezentarea interesele clienților în fața autorităților sau instanțelor.

CE OFERIM
– posibilitatea dobândirii de experiență temeinică în sfera litigiilor, dar și a consultanței;
– expunere la un portofoliu diversificat de clienţi;
– loc de muncă stabil într-o echipă care valorizează parteneriatele de lungă durată.

Persoanele interesate sunt rugate să trimită un C.V. la adresa de e-mail: [email protected]

Înființată în anul 2013, VASILIU & MICLEA este o societate civilă de avocați specializată în domeniul dreptului muncii, al dialogului social și asigurărilor sociale, având în portofoliul de clienți atât angajatori de top din România, cât și organizații sindicale importante.