310 citiri

BOGA FLORIN recrutează avocat definitiv | Litigii

Cabinet de Avocat BOGA FLORIN recrutează avocat definitiv pentru departamentul de litigii.

CERINȚE
– cunoștințe juridice solide de drept civil şi procedură civilă;
– experiență în domeniul asigurărilor reprezintă un avantaj;
– cunoștințe solide de operare PC;
– punctualitate și seriozitate;
– persoană organizată, receptivă, rapidă, responsabilă și implicată.

ATRIBUȚII
– studierea temeinică a dosarelor încredințate;
– documentarea juridică în vederea formulării acțiunilor în instanță;
– urmărirea modificărilor legislative;
– redactare acte specifice litigiilor: cereri de chemare în judecată, întâmpinări, plângeri, căi de atac;
– întocmirea dosarelor pentru instanță;
– depuneri/ridicări cereri în instanță și la diverse instituții;
– reprezentare în faţa instanțelor și autorităților, precum și orice alte activități specifice profesiei;
– relaționarea cu clienții societății în mod direct, telefonic sau prin corespondență electronică;
– susținerea colegilor în activitățile derulate, asigurând un flux de lucru eficient și coordonat.

BENEFICII
– mediu de lucru plăcut, într-o echipă tânără și dinamică;
– o schemă de onorarii motivantă, direct proporțională cu rezultatele obținute;
– program de lucru flexibil;
– sprijin constant în realizarea sarcinilor de serviciu.

Candidații interesați sunt rugați să transmită CV-ul la adresa de e-mail [email protected]

* Anunțul expiră la data de 10 octombrie 2024