279 citiri

HERGHELEGIU BOGDAN recrutează avocaţi stagiari

HERGHELEGIU BOGDAN – Cabinet de Avocat recrutează avocaţi stagiari.

CERINŢE
– cunoştinţe juridice solide de drept civil și drept comercial;
– redactează şi susţine coerent argumentele juridice invocate;
– abilităţi de organizare a activităţilor;
– abilitati de comunicare şi de negociere, spirit de echipă, flexibilitate;
– disponibilitate pentru deplasări la instanţe în ţară;
– cunostințe de operare PC;
– perseverenţă, responsabilitate şi seriozitate;
– permisul de conducere constituie un avantaj.

RESPONSABILITĂŢI
– redactarea și depunerea documentelor necesare în vederea înmatriculării/modificării societăților comerciale din București și Ilfov în fața ONRC;
– studierea temeinică a dosarelor încredinţate şi identificarea celor mai bune soluţii;
– redactarea şi susţinerea documentelor de reprezentare a clienţilor în instanţă;
– gestionarea clienţilor din portofoliu atribuit, inclusiv comunicarea cu aceştia;
– informarea clienţilor cu privire la stadiul dosarelor aflate pe rolul instanţelor de judecată;
– urmărirea modificărilor legislative.

OFERIM
– un mediu de lucru plăcut şi profesionist, bazat pe încredere și respect reciproc;
– onorariu motivant bazat pe criterii de performanță;
– un program de lucru flexibil;
– acordarea de zile libere suplimentare celor legale, în situația în care activitatea nu impune prezența avocatului;
– biroul în zona centrală a Bucureștiului, în proximitatea instanţelor de judecată și a instituțiilor publice;
– posibilitatea de dezvoltare profesională și personală prin parcurgerea în mod corect a etapelor necesare formării unui avocat de succes, prin accesarea bibliotecii cabinetului și instruirea practică a avocatului stagiar.

Persoanele interesate sunt rugate să transmită un CV la adresa de e-mail: [email protected]

* Anunțul expiră la data de 28 octombrie 2024