2.728 citiri

PAVEL & ASSOCIATES recrutează avocat

Pavel & Associates

PAVEL & ASSOCIATES recrutează avocat definitiv.

CANDIDATUL IDEAL
– cunoașterea doctrinei și jurisprudenței interne cât și a CEDO;
– abilitate de identifica doctrina și jurisprudența aplicabilă speței;
– bine organizat;
– capacitate de concentrare ridicată;
– acuratețe în redactarea documentelor;
– capacitatea de a face follow up;
– dornic de perfecționare continuă;
– dedicat;
– atent la detalii;
– perseverent;
– exprimare juridică;
– capabil să identifice soluții adecvate cerințelor clienților;
– inovativ;
– foarte bune abilități de relaționare socială;
– dinamic, cu inițiativă și creativitate;
– ambițios și dornic de afirmare;
– orientat către client;
– flexibil;
– cunoscător al limbii engleze, la un nivel avansat (scris și vorbit);
– cunoștințe avansate de operare PC a€“ Word, Excel.

RESPONSABILITĂȚI/BENEFICII
– identificarea și operarea unor strategii specifice fiecărui dosar în parte;
– urmărirea implementării și a derulării strategiei aplicate fiecărui dosar în parte;
– redactarea acțiunilor în materia dreptului civil, comercial și arbitraj;
– reprezentare în fața instanțelor de judecată de toate gradele;
– reprezentare în litigii civile: rezilieri contracte, pretenții civile, evacuări, rezolutiuni antecontracte, uzucapiuni, accesiuni, granițuiri, revendicări, pretenții;
– redactarea de întâmpinări, contestații, note de probe, note de ședință, concluzii scrise;
– redactarea căilor de atac: recursuri, apeluri, cereri în anulare, revizuiri, contestații în anulare;
– reprezentare în procedura insolvenței, redactare și susținere cereri de deschidere a procedurii insolvenței, cereri de admitere a creanțelor, formulare și susținere contestații la tabele preliminare/definitive/cerere de deschidere a procedurii insolvenței, participare activă la adunările creditorilor, acțiuni de atragere a răspunderii patrimoniale, reprezentare și consultare clienți în procedurile de observație, reorganizare și faliment, redactare și revizuire documentație necesară în procedura insolvenței;
– asistență și reprezentare în procedura executării silite: contestații la executare la titlu/acte procedurale/nulități, învestiri cu formulă executorie, suspendări provizorii, etc.;
– asistență clienți și reprezentare în fața diferitelor autorități și instituții, notari publici, executori judecatorești;
– asistentă și reprezentare în litigii privind recuperarea creanțelor, formulare, asistență și reprezentare în cereri în materia dreptului de proprietate, în materia dreptului succesoral;
– asistentă în litigii de răspundere profesională;
– asistentă în disputele dintre angajați-angajatori, redactare proceduri și politici interne ale companiei, practici de muncムneloiale, redactare contracte de muncă inclusiv prin acorduri neconcurențiale și de confidențialitate, asistență în cazuri de cercetare disciplinară a angajaților;
– redactare cu acuratețe și atenție a documentelor juridice;
– exprimare juridică, studiu aprofundat al doctrinei și jurisprudenței;
– excelență în servirea clienților firmei.

DESCRIEREA COMPANIEI
Echipa de avocați a Pavel și Asociații coordonată de Radu Cătălin Pavel este recomandată prin calitatea serviciilor oferite clienților, eficiența, dedicarea și profesionalismul ce caracterizează serviciile de asistență și reprezentare în fața instanțelor până la cel mai înalt grad și înaintea Curților de arbitraj.
Competentă echipei în domeniul litigiilor își găsește aplicația în materia dreptului civil, comercial, insolvenței și nu numai.

Canditatii vor trimite CV-ul alături de o scrisoare de intenție scrisă olograf la adresa de e-mail: [email protected]

* Anunțul expiră la data de 13 iulie 2013

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.