2.029 citiri

bnt GILESCU, VĂLEANU & PARTENERII recrutează avocat junior / paralegal

bnt GILESCU, VĂLEANU & PARTENERII ecrutează în vederea angajării cu normă întreagă şi pe perioadă nedeterminată avocat junior sau personal auxiliar cu studii juridice superioare.

CANDIDATUL IDEAL ÎNDEPLINEŞTE URMĂTOARELE CONDIŢII
– studii juridice superioare;
– cunoştinţe foarte bune de operare PC (MS Office, Internet);
– cunoştinţe de limba engleză obligatoriu; limba germană reprezintă un avantaj;
– abilităţi avansate de comunicare, relaţionare şi organizare, atenţie la detalii;
– capacitate de concentrare pe priorităţi;
– seriozitate, confidenţialitate, punctualitate.

RESPONSABILITĂŢI
– efectuare cercetări juridice
– înregistrarea documentelor la instanţe şi alte autorităţi, preluarea unor documente de la aceste instituţii;
– evidenţa dosarelor în lucru, transmiterea informărilor cu privire la stadiul acestora, inclusiv prin verificarea portalului instanţelor de judecată;
– înregistrarea avizelor în Registrului Național de Publicitate Mobiliară (AEGRM)
– scanarea, copierea, redactarea/ formatarea/ traducerea documentelor solicitate de avocaţi şi colaboratori.

Candidaţii interesaţi pot trimite CV-ul la adresa de e-mail: [email protected]

* Anunțul expiră la data de 25 februarie 2021