3.198 citiri

NOTARIAT PIPERA | PLATON & MUNTEANU recrutează recepționer

Societatea Profesională Notarială PLATON CORINA & MUNTEANU OVIDIU recrutează recepționer.

Adresa: Orașul Voluntari, str. Constantin Pritopescu, nr. 6

CERINȚELE POSTULUI
studii univeritare de drept în curs sau absolvite în anul 2020-2021;
– bună viteză de tehnoredactare, abilitatea de a folosi programele word/excel;
– bună cunoaștere a ceea ce înseamnă activitatea notarială, a întocmirii actelor și formalităților prealabile și ulterioare a încheierii actului.
– atenție la detalii, capacitatea de organizare, seriozitate, răbdare, punctualitate, comunicativitate, adaptabilitate, amabilitate.

DESCRIEREA JOBULUI
– pregătirea documentelor necesare întocmirii actelor notariale;
– verificarea registrelor naționale notariale în vederea întocmirii actelor notariale și înscrierea actelor întocmite în aceste registre;
– răspuns la telefon și la email-uri;
– distribuirea email-urilor către juriști;
– întâmpinarea și ghidarea clienților.

Program de lucru: Luni – Vineri, 09:00 – 17:00

Salariu atractiv, negociat în urma interviului de angajare.

Trimiteți cv-ul dvs. la adresa de email: [email protected]

Anunțul este valabil pentru municipiul București și/sau judeţul Ilfov.

* Anunțul expiră la data de 26 iulie 2021