2.148 citiri

CUCULIS & ASOCIAŢII recrutează avocat | Litigii

SCA CUCULIS & ASOCIAŢII recrutează avocat | Litigii.

CANDIDATUL IDEAL
– este avocat cu o experiență profesională de cel puțin un an de zile în domeniul litigiilor de drept penal și/sau civil;
– are cunoștințe solide în cel puțin două dintre următoarele domenii: drept penal, executare silită, clauze abuzive, drept bancar, drept civil, dreptul familiei;
– este o persoană organizată, responsabilă, punctuală;
– se remarcă prin atitudine profesionistă, ținută impecabilă, excelente calități de comunicare, un simț dezvoltat al umorului, raționament logico-juridic riguros;
– își îndeplinește sarcinile dând dovadă de inițiativă și adaptabilitate în diferite circumstanțe impuse de cauzele încredințate;
– își dorește să se dezvolte și să își îmbunătățească aptitudinile profesionale.

RESPONSABILITĂȚI
– asistarea și reprezentarea clienților în cauze civile, dar și din sfera dreptului penal în procedurile de audiere, percheziție, luarea măsurilor preventive/de siguranță etc.;
– redactarea cu rigurozitate de cereri de chemare în judecată, întâmpinări, cereri de intervenție, etc;
– menținerea relației cu clienții;
– deplasări în București și în restul țării pentru asistarea și reprezentarea clienților.

CE OFERIM
– o schemă de onorarii motivantă, direct proporțională cu rezultatele obținute;
– mediu de lucru plăcut, într-o echipă tânără și dinamică, dar cu o vastă experiență în numeroase domenii;
– sprijin constant în realizarea sarcinilor de serviciu;
– posibilitatea de a lucra în mai multe ramuri ale dreptului, inclusiv în cauze complexe cu expunere mediatică.

Persoanele interesate sunt rugate să trimită CV-ul la următoarea adresă: [email protected]

* Anunțul expiră la data de 11 septembrie 2023