1.373 citiri

INFINEXA RESTRUCTURING recrutează practician în insolvență

INFINEXA RESTRUCTURING recrutează practician în insolvență.

Candidatul ideal va fi responsabil de reprezentarea Infinexa Restructuring SPRL în calitatea sa de administrator/lichidator judiciar, precum și a companiilor aflate în portofoliu, atât în fața instanțelor de judecată, cât și în relație cu toate celelalte părți implicate sau de interes în cadrul procedurii insolvenței sau de restructurare.
Candidatul trebuie să aibă abilitatea de a redacta și susține orice act de procedură aferent dosarelor aflate în portofoliu.

CERINŢE
– practician în insolvență înscris în Tabloul UNPIR sau avocat înscris în Tabloul UNBR cu experiență de minim 2 ani;
– bun cunoscător al legislației în vigoare, îndeosebi Legea 85/2014, Legea 31/1990, Noul Cod Civil și Noul Cod de Procedură Civilă;
– experiența juridică relevantă în gestionarea dosarelor de restructurare sau insolvență reprezintă un avantaj;
– experiența juridică relevantă în materie comercială reprezintă un avantaj;
– abilități de comunicare și lucru în echipă;
– capacitate de planificare și organizare;
– cunoaşterea limbii engleze la un nivel avansat.

RESPONSABILITĂȚI
– asigură consultanța juridică și reprezintă societatea în fața instanțelor judecătorești și în raporturile cu autoritățile publice, cu societățile din portofoliu, precum și în relația cu creditorii;
– întocmeşte toate documentele aferente unei proceduri de restructurare/insolvență;
– oferă celorlalți colegi suport în desfășurarea procedurilor specifice insolvenței din punct de vedere juridic.

CE OFERIM
– un mediu de lucru modern, plin de vigoare, ce are în spate o echipă tânără, dinamică şi motivată;
– oportunitatea de a te implica în elaborarea și punerea în practică a unor soluții juridice și economice inovatoare care să ducă la reinserția în circuitul economic a unor companii românești de top, aflate în prezent în dificultate;
– mentorat și suport profesional în vederea dezvoltării carierei juridice.

DESPRE INFINEXA
INFINEXA RESTRUCTURING SPRL a fost fondată în anul 2022 de către practicieni cu o vastă experiență în restructurare și insolvență. Misiunea Infinexa este de a clădi un sistem antreprenorial sănătos, în care eșecul reprezintă cea mai bună oportunitate de a învăța,
aceasta fiind calea spre afaceri sănătoase și sustenabile.

Persoanele interesate sunt rugate să transmită CV-ul către adresa de e-mail: [email protected]

* Anunțul expiră la data de 22 februarie 2024