709 citiri

Dr. Max România recrutează Legal Advisor

Dr. Max România recrutează Legal Advisor.

Facem echipă împreună!

Dr. Max România este în căutarea unui Legal Advisor în cadrul Departamentului Juridic, Head Office București.
Acest post este disponibil pentru o perioadă determinată.

CARE SUNT RESPONSABILITĂȚILE POSTULUI?
– vei acorda suport juridic departamentelor care gestionează procese, revizuire contracte, puncte de vedere, opinii juridice;
– vei colabora cu celelalte departamente pentru desfășurarea optimă a activității;
– vei realiza rapoarte, la solicitarea managerului direct sau pentru managementul companiei.

CE AȘTEPTĂM DE LA TINE?
– să ai studii superioare finalizate (domeniul juridic);
– să ai excelente abilități de comunicare și relaționare;
– să ai minim 3 ani experiență în domeniul juridic (experiența în industria farmaceutică sau retail reprezintă avantaj);
– să ai cunoștințe avansate despre activitățile și practicile juridice;
– să ai calitatea de membru în Barou (reprezintă avantaj);
– să ai abilități de prioritizare, organizare și atenție la detalii;
– să ai competențe de rezolvare a problemelor și să ai focus pe identificarea de soluții;
– să ai o bună capacitate de analiză și sinteză;
– să ai o atitudine proactivă;
– să ai cunoștințe avansate de MS Office (Excel, Word);
– să ai cunoștințe avansate de limba engleză.

CE ÎȚI OFERIM?
– mediu de lucru într-o companie stabilă de distribuție și retail farmaceutic cu acoperire națională, în care punem preț pe deschidere și colaborare între colegi;
– oportunitatea de a-ți crește cariera, de a te dezvolta și de a promova alături de o echipă de profesioniști;
– mod de lucru hibrid și program de lucru flexibil;
– investiție în dezvoltarea profesională și personală cu ajutorul programelor de training de specialitate, soft skills, management, access la platforma e-learning și Bookster;
– pachet salarial format din salariu fix competitiv, bonusuri pentru recunoașterea performanței și portofoliu diversificat de beneficii;
– zile de concediu suplimentare în funcție de vechime, până la maxim 24 zile;
– zile libere și sprijin financiar pentru evenimentele importante din viața ta și a familiei;
– oferte speciale la achiziția de bunuri și servicii, asigurate de către partenerii companiei;
– pachet de servicii medicale la unul din cei mai mari furnizori de servicii medicale.

Dr. Max România, parte a Dr. Max Group, este unul dintre cele mai mari grupuri farmaceutice din România, care oferă servicii integrate de import, distribuție și retail farmaceutic. Suntem ghidați de valori precum: grijă, curaj, orientare către clienți şi responsabilitate și credem cu tărie că doar împreună construim o zi de mâine mai sănătoasă.

Persoanele interesate sunt rugate să transmită CV-ul la adresa de e-mail: [email protected]

* Anunțul expiră la data de 7 octombrie 2024