267 citiri

MITEL & ASOCIAŢII recrutează avocat | Drept imobiliar

ALĂTURĂ-TE ECHIPEI DE AVOCAŢI MITEL & ASOCIAŢII!

MITEL & ASOCIAŢII recrutează avocat cu experienţă care să se alăture echipei sale de Drept imobiliar.

DESCRIEREA SOCIETĂŢII
Mitel & Asociaţii este o societate de avocatură cu servicii complete, fiind recunoscută drept una dintre cele mai importante societăţi de avocatură din România, care oferă consultanţă unei game vaste de clienţi locali şi internaţionali, inclusiv corporaţii, instituţii financiare, organizaţii guvernamentale şi persoane fizice. Prestăm servicii juridice la cele mai înalte standarde de calitate, pe baza vastei noastre experienţe, care implică proiecte majore ce acoperă o gamă largă de activităţi juridice. Departamentul nostru de Drept Imobiliar are o expertiză vastă şi solidă, asistând în mod regulat investitori importanţi, fonduri de investiţii, dezvoltatori şi antreprenori implicaţi în investiţii imobiliare în România atât în proiecte rezidenţiale, cât şi comerciale/office.

Aceasta reprezintă o oportunitate excelenţa pentru un avocat motivat de a se dezvolta în continuare ca parte a unei echipe de profesionişti apreciaţi şi de a oferi consultanţă şi consiliere de înaltă calitate în legătură cu tranzacţiile de real estte pentru clienţii noştri premium.

CERINŢE
– 3-5 ani de experienţă profesională în calitate de avocat de Drept imobiliar, inclusiv expunere la tranzacţii şi proiecte de due diligence;
– cunoştinţe solide de drept civil şi reglementări în domeniul imobiliar;
– capacitatea de a gestiona mai multe chestiuni juridice într-un mediu de lucru solicitant, cu atenţie la detalii şi ţinând cont de nevoile clienţilor;
– capacitatea de a lucra în echipă, bine organizat, cu o atitudine proactivă şi o abordare pozitivă a muncii;
– cunoaşterea limbii engleze.

DESCRIEREA POSTULUI
Ca membru al echipei noastre de Drept Imobiliar, veţi avea un rol activ în:
– furnizarea de servicii juridice complete pentru tranzacţiile care implică bunuri imobiliare, inclusiv în cazul tranzacţiilor cu acţiuni/părţi sociale şi cu active;
– redactarea, revizuirea şi negocierea de contracte, inclusiv contracte de arendă, contracte de închiriere, contracte de vânzare de imobile, contracte de antrepriză;
– analiză titluri de proprietate şi redactarea de rapoarte de due diligence, inclusiv în ceea ce priveşte terenurile agricole şi dezvoltarea energiilor regenerabile;
– furnizarea de servicii legate de proiecte de dezvoltare – rezidenţiale, de birouri, depozite şi comerciale;
– dezvoltarea relaţiilor profesionale cu clienţii.

BENEFICII
– onorariu motivant;
– proiecte complexe;
– oportunitatea de a lucra şi de a vă dezvolta într-un mediu profesional dinamic.

Candidaţii care îşi doresc o dezvoltare profesională intensă într-un mediu de lucru profesionist, motivant şi prietenos, în care sunt promovate excelenţa şi spiritul de echipă, sunt rugaţi să îşi trimită CV-ul la adresa [email protected]

* Anunțul expiră la data de 17 octombrie 2024