314 citiri

POPESCU TRAIAN recrutează avocat stagiar

CABINET INDIVIDUAL DE AVOCAT POPESCU TRAIAN recrutează un avocat stagiar care a promovat examenul de admitere în barou în sesiunea din septembrie 2024.

Echipa de avocați din cadrul acestuia este una tânără și dinamică și își desfășoară activitatea preponderent în domeniul dreptului comercial, al dreptului civil și al dreptului penal, bucurându-se de o vastă clientelă.
Suntem o echipă ce se dezvoltă constant, adaptându-se în permanență la noutățile din lumea juridică, pentru a veni întotdeauna în întâmpinarea nevoilor clienților.

Cabinet individual de avocat – Popescu Traian are sediul în zona centrală a capitalei, respectiv în zona Unirii, fiind în proximitatea atât a instanțelor de judecată, cât și a altor instituții publice.

PRINCIPALELE RESPONSABILITĂŢI
– research;
– redactarea opiniilor juridice, cererilor de chemare în judecată, a întâmpinărilor, a contestațiilor, a concluziilor scrise, căilor de atac, plângeri penale etc.;
– asistența și reprezentarea juridică a clienților în fața instanțelor, a organelor de urmărire penală și a altor instituții publice.

CERINȚE
– cunoştinţe temeinice în domeniul juridic;
– acurateţe în exprimare și în redactarea documentelor;
– seriozitate, motivație, respectarea deadline-urilor;
– foarte bune abilităţi de comunicare şi lucru în echipă;
– deținerea unui permis de categoria B reprezintă un avantaj.

OFERIM
– atentă îndrumare din partea unor avocați cu vastă experiență;
– mediu propice de dezvoltare;
– lucru într-o echipă tânără, dinamică şi motivată.

Persoanele interesate pot trimite CV-ul și scrisoarea de intenție pe adresa e-mail: [email protected]
Persoanele selecţionate vor fi contactate telefonic pentru interviu.

* Anunțul expiră la data de 6 noiembrie 2024