2.833 citiri

FORTUNESCU & GAVAT recrutează avocat stagiar | Litigii

FORTUNESCU & GAVAT – Societate Civilă de Avocaţi recrutează avocat stagiar pentru a se alătura echipei de litigii civile.

PROFIL CANDIDAT
– cunoştinţe solide de drept civil şi drept procesual civil – experienţă în litigii civile constituie avantaj;
– cunoştinţe avansate operare PC;
– excelente abilităţi de comunicare şi relaţionare, seriozitate, iniţiativă, spirit de echipă;
– capacitate de a planifica, organiza şi urmări în timp îndeplinirea sarcinilor şi lucrărilor repartizate.

RESPONSABILITĂŢI
– redactare acte juridice, cereri, opinii legale etc;
– asistenţă juridică/reprezentare clienţi în faţa instanţelor judecătoreşti;
– menţinere evidenţe privind dosarele şi lucrările de consultanţă;
– depunere acte la registratură şi obţinere informaţii de la serviciul arhivă din cadrul instanţelor judecătoreşti;
– asistenţă juridică/reprezentare clienţi în faţa altor instituţii/autorităţi;
– activităţi de consultanţă juridică.

Candidaţii interesaţi pot trimite CV însoţit de o scurtă scrisoare de intenţie la adresa de e-mail: [email protected]

Anunţul este valabil pentru municipiul Bucureşti.

* Anunțul expiră la data de 31 ianuarie 2019