1.048 citiri

ALEXANDRU GICĂ recrutează avocat stagiar

Cabinetul de avocat ALEXANDRU GICĂ recrutează avocat stagiar.

CE OFERIM
– creștere profesională, cu oportunitatea de a învăța de la avocați experimentați;
– un mediu de muncă dinamic și plăcut, în cadrul unei echipe tinere;
– program de formare structurat, care vă va facilita integrarea în echipă;
– colaborare full-time, stabilă și care valorizează parteneriatele de lungă durată;
– oportunitatea de a fi implicat în cauze și proiecte juridice complexe, cu valențe multidisciplinare;
– spațiu de birou în centrul orașului, zona Piața Unirii.

CE AȘTEPTĂM
– promovarea examenului de admitere în profesie;
– experiența anterioară nu este necesară, dar poate constitui un avantaj;
– cunoștințe temeinice de Drept penal, Drept procesual penal, Drept civil și Drept procesual civil;
– pasiune și interes pentru Drept, cât şi dorință pentru dezvoltare profesională;
– excelentă cunoaştere a limbii române, exprimare corectă şi coerentă, atât verbal, cât şi în scris;
– foarte bună cunoaștere a limbii engleze;
– nivel avansat de operare PC: Microsoft Office (Word, Excel);
– capacitate de analiză, sinteză, adaptare și atenție la detalii;
– o persoană organizată, care își îndeplinește responsabilitățile cu respectarea termenelor;
– bune abilităţi de comunicare şi lucru în echipă;
– deținerea permisului de conducere categoria B constituie un avantaj.

RESPONSABILITĂȚI
– veți lucra sub supervizarea unuia dintre avocații experimentați ai cabinetului;
– desfășurarea activității de documentare juridică (legal research) prin studierea dosarelor, a legilor, a doctrinei și a jurisprudenței;
– redactarea documentelor juridice necesare dosarelor, spre exemplu: plângeri, cereri, contestații, concluzii scrise, memorii etc.;
– redactarea documentelor juridice necesare în relația cu diferite autorități ale statului, dar și cu particulari: adrese, cereri, notificări, opinii legale, rapoarte juridice etc.;
– asistență juridică și reprezentare în fața instanțelor de judecată și a unităților de parchet, precum și în fața diferitelor instituții sau autorități ale statului;
– asigurarea ordinii documentelor și pregătirea corespondenței;
– activități administrative de birou.

DESPRE NOI
Cabinetul de Avocat „Gică Alexandru” și-a câștigat reputația prin dedicarea constant investită în rezolvarea solicitărilor clienților. Experiența profesională de peste 14 ani, rezultatele obținute, precum și colaborările cu societăți de avocatură de renume din România au confirmat înalta calitate a serviciilor juridice oferite. Structura cabinetului ne oferă o bună organizare, dar și flexibilitatea de care avem nevoie pentru a gestiona cazurile cu maximă eficiență. Ne concentrăm activitatea pe parteneriatul cu clienții noștri, expertiza de care dispunem fiind direcționată către nevoile acestora.

Astfel, am reușit să construim o practică de succes, adaptată exigențelor clienților noștri, în particular, și ale pieței, în general.

DETALII PENTRU APLICARE
Pentru a depune candidatura, vă invităm să ne transmiteţi un Curriculum Vitae la următoarea adresă de e-mail: [email protected] sau [email protected]

* Anunțul expiră la data de 11 octombrie 2023