1.140 citiri

MUȘAT & ASOCIAȚII | Consultanță Fiscală recrutează Tax Senior Consultant

MUȘAT & ASOCIAȚII | Consultanță Fiscală își extinde echipa cu un Tax Senior Consultant.

CALIFICĂRI NECESARE
– experiență practică dovedită de cel puțin 3 ani în consultanță fiscală;
– rezultate academice bune;
– bună cunoaștere a limbii engleze scrise și vorbite;
– cunoștințe de calculator (MS Office);
– bune abilități de comunicare, încredere în sine și dorință de a învăța;
– profesionalism și aplecare spre dezvoltare personală continuă;
– dispus să lucreze într-o echipă a cărei misiune este aceea de a furniza servicii juridice premium.

DESCRIEREA POSTULUI
– cercetarea spețelor și pregătirea corespunzătoare a corespondenței pentru clienţi, în diverse domenii de expertiză (ex. TVA, impozit pe profit, impozit cu reținere la sursă sau procedură fiscală);
– participarea la întâlniri cu clienții împreună cu colegii seniori;
– lucrul în echipă pentru a aborda problemele fiscale relevante ale clienților noștri, în cel mai adecvat mod;
– colaborarea cu colegii din alte departamente, pe proiecte complexe (de exemplu, proiecte de consultanță care implică aspecte juridice specifice industriei, proiecte de due diligence sau de litigii fiscale);
– pregătirea materialului suport pentru seminarii/ traininguri/ conferințe pentru clienți;
– reprezentarea clienților în fața autorităților fiscale.

OFERTA NOASTRĂ
– oportunități, resurse și standarde ale unei case de avocatură românești de top;
– dezvoltarea unei expertize consistente în fiscalitatea națională și internațională;
– mediu de lucru provocator, cu expunere directă la proiectele clienților, încă de la început.

Dacă sunteți interesați să vă duceți cariera la următorul nivel, vă rugăm să trimiteți aplicația voastră (CV și scrisoare de intenție, ambele în limba engleză) la adresa [email protected]
Interviul va avea loc la sediul Mușat & Asociații din B-dul. Aviatorilor 43, sector 1, București.

DESPRE NOI
Mușat & Asociații | Consultanță Fiscală este o divizie a Mușat & Asociații – una dintre primele firme de avocatură din România, cu o experiență de peste trei decenii. Cu 17 parteneri și 100 de avocați și consultanți, oferim servicii de consultanță în toate domeniile dreptului afacerilor. Renumită ca fiind unul dintre pilonii practicii de drept al afacerilor din România, Mușat & Asociații este recomandată în mod constant de publicațiile internaționale de specialitate (Chambers & Partners, International Financial Law Review, Legal 500 etc.) ca o firmă de avocatură lider în România. În plus, mulți dintre avocații noștri au fost nominalizați de astfel de publicații ca făcând parte din elita avocaturii de business din România.

* Anunțul expiră la data de 22 februarie 2024