225 citiri

MITEL & ASOCIAŢII recrutează avocat definitiv | Corporate & Commercial

ALĂTURĂ-TE ECHIPEI DE AVOCAŢI MITEL & ASOCIAŢII!

MITEL & ASOCIAŢII recrutează avocat cu experienţă care să se alăture echipei sale de Drept societar si Comercial.

DESCRIEREA SOCIETĂŢII
Mitel & Asociaţii este o societate de avocatură cu servicii complete, fiind recunoscută drept una dintre cele mai importante societăţi de avocatură din România, care oferă consultanţă unei game vaste de clienţi locali şi internaţionali, inclusiv corporaţii, instituţii financiare, organe guvernamentale şi persoane fizice. Prestăm servicii juridice la cele mai înalte standarde de calitate, pe baza vastei noastre experienţe, care implică proiecte majore ce acoperă o gamă largă de activităţi jurdice. Departamentul nostru de Drept Societar şi Comercial are o bogată experienţă în afaceri complexe şi s-a confruntat cu o gamă largă de aspecte de drept societar şi comercial, oferind asistenţă juridică profesională şi concentrată pe antreprenoriat.

Aceasta reprezintă o oportunitate excelentă pentru un avocat motivat de a se dezvolta în continuare ca parte a unei echipe de profesionişti apreciaţi şi de a oferi consultanţă şi asistenţă de înaltă calitate clienţilor noştri de top.

CERINŢE
– 3-5 ani de experienţă profesională ca avocat de drept societar şi comercial, inclusiv expunere la tranzacţii şi proiecte de due diligence;
– cunoştinţe solide de drept civil şi societar (experienţă în dreptul concurenţei constituie un avantaj);
– capacitatea de a gestiona mai multe aspecte juridice într-un mediu de lucru solicitant;
– capacitatea de a lucra în echipă, bine organizat, cu o atitudine proactivă şi o abordare pozitivă a muncii;
– cunoaşterea limbii engleze.

DESCRIEREA POSTULUI
Ca membru al echipei noastre de Drept societar şi Comercial, veţi avea un rol activ în:
– furnizarea de asistenţă şi consultanţă curentă cu privire la aspecte de Drept societar/Fuziuni şi achiziţii şi de Drept comercial;
– redactarea, revizuirea şi negocierea diverselor documente juridice, inclusiv contracte, acorduri, politici corporative pentru o gamă largă de clienţi;
– acordarea de sprijin pentru tranzacţiile corporative, inclusiv fuziuni şi achiziţii;
– dezvoltarea relaţiilor profesionale cu clienţii.

Postul de Avocat specializat în Drept societar şi Comercial este cu normă întreagă, cu prezenţă la biroul situat în Bucureşti.

BENEFICII
– onorariu motivant;
– proiecte complexe;
– oportunitatea de a lucra şi de a vă dezvolta într-un mediu profesional dinamic.

Candidaţii care îşi doresc o dezvoltare profesională intensă într-un mediu de lucru profesionist, motivant şi prietenos, în care sunt promovate excelenţa şi spiritul de echipă, sunt rugaţi să îşi trimită CV-ul la adresa [email protected]

* Anunțul expiră la data de 17 octombrie 2024