3.733 citiri

SECOM recrutează consilier juridic

SECOM recrutează consilier juridic.

CANDIDATUL IDEAL
– studii superioare juridice;
– minim 3 ani ( civil, comercial, fiscal, administrativ);
– reprezintă un plus: experienţa în data protection şi/sau proprietate intelectuală;
– cunoştinţe de limba engleză – nivel mediu;
– cunoştinţe utilizare Outlook;
– cunoştinţe operare MS Office(Excel, Word,Power Point);
– abilităţi de comunicare, relaţionare, analiză şi prioritizare a sarcinilor complexe, precum şi abilităţi de inovare şi mediere;
– tact şi diplomaţie;
– atenţie la detalii şi posibilitatea de a realiza conexiuni între ramurile de drept, în scopul identificării potenţialelor riscuri la care compania ar putea fi expusă;
– capacitatea de a vorbi în public şi de a susţine prezentar/traininguri).

DESCRIEREA JOBULUI
– răspunde de evidenţă, corespondenţă şi arhivarea actelor societăţii;
– analizează şi aprobă contractele existente între companie şi furnizori/clienţi şi le adaptează conform legislaţiei comerciale şi civile şi intereselor companiei reprezentate;
– analizează şi aprobă regulamente de campanie şi materiale promoţionale;
– acordă asistenţă, consultanţă şi reprezentare juridică societăţii şi angajaţilor acesteia;
– întocmeşte şi susţine opinii juridice şi motivări ale deciziilor emise de către departament atât pentru clienţii interni, cât şi pentru cei externi;
– întocmeşte notificări, adrese şi convocări;
– actualizează permanent informaţiile referitoare la modificări de legislaţie şi pune la dispoziţie către persoanele interesate din organizaţie noutăţile, explicând implicaţiile pentru activitatea acestora;
– rapoarte de diligenţă cu privire la bonitatea clienţilor societăţii;
– redactare adrese scrise, răspunsuri, notificări în vederea transmiterii acestora către clienţi (persoane fizice şi juridice);
– reprezintă compania în faţa instituţiilor statului, inclusiv în cazul controalelor.

DESCRIEREA COMPANIEI
Secom® este compania românească lider de autoritate în soluții de medicină integrativă, specializată în importul, promovarea și comercializarea de produse naturale pentru sănătate și frumusețe.

Cu o experiență de de 13 ani pe piața de profil, Secom® a fost prima companie care a introdus pe piața românească ciupercile medicinale, extractele standardizate din plante și ingrediente inovatoare precum colostru, glutation, resveratrol, 5-HTP, NADH sau GABA.

Portofoliu cuprinde peste 250 de suplimente alimentare naturale și fito-dermatocosmetice, care acoperă toate ariile terapeutice. Susținem demersul medicinei integrative prin produse naturale excepționale, studiate științific și prin servicii de consultanță de specialitate.

Produsele Secom® sunt disponibile în 8000 de farmacii şi magazine cu profil naturist la nivel național, precum și în cele 9 magazine Secom® din București, Brașov, Bacău, Iași, Ploiești și Timișoara. Am realizat aceste lucruri prin oamenii dedicați, cu multă energie, pe care-i unește pasiunea și credința pentru a face lucrurile altfel. Suntem o echipă de 130 de oameni, însă nu ne oprim aici! Fii și tu parte din spiritul Secom®!

Te rugăm să ne trimiți CV-ul tău, însoțit de o scrisoare de intenție, la adresa de e-mail: [email protected]

* Anunțul expiră la data de 25 martie 2018

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.