SECOM recrutează consilier juridic

SECOM recrutează consilier juridic.

CANDIDATUL IDEAL
– studii superioare juridice;
– minim 3 ani ( civil, comercial, fiscal, administrativ);
– reprezintă un plus: experienţa în data protection şi/sau proprietate intelectuală;
– cunoştinţe de limba engleză – nivel mediu;
– cunoştinţe utilizare Outlook;
– cunoştinţe operare MS Office(Excel, Word,Power Point);
– abilităţi de comunicare, relaţionare, analiză şi prioritizare a sarcinilor complexe, precum şi abilităţi de inovare şi mediere;
– tact şi diplomaţie;
– atenţie la detalii şi posibilitatea de a realiza conexiuni între ramurile de drept, în scopul identificării potenţialelor riscuri la care compania ar putea fi expusă;
– capacitatea de a vorbi în public şi de a susţine prezentar/traininguri).

DESCRIEREA JOBULUI
– răspunde de evidenţă, corespondenţă şi arhivarea actelor societăţii;
– analizează şi aprobă contractele existente între companie şi furnizori/clienţi şi le adaptează conform legislaţiei comerciale şi civile şi intereselor companiei reprezentate;
– analizează şi aprobă regulamente de campanie şi materiale promoţionale;
– acordă asistenţă, consultanţă şi reprezentare juridică societăţii şi angajaţilor acesteia;
– întocmeşte şi susţine opinii juridice şi motivări ale deciziilor emise de către departament atât pentru clienţii interni, cât şi pentru cei externi;
– întocmeşte notificări, adrese şi convocări;
– actualizează permanent informaţiile referitoare la modificări de legislaţie şi pune la dispoziţie către persoanele interesate din organizaţie noutăţile, explicând implicaţiile pentru activitatea acestora;
– rapoarte de diligenţă cu privire la bonitatea clienţilor societăţii;
– redactare adrese scrise, răspunsuri, notificări în vederea transmiterii acestora către clienţi (persoane fizice şi juridice);
– reprezintă compania în faţa instituţiilor statului, inclusiv în cazul controalelor.

DESCRIEREA COMPANIEI
Secom® este compania românească lider de autoritate în soluții de medicină integrativă, specializată în importul, promovarea și comercializarea de produse naturale pentru sănătate și frumusețe.

Cu o experiență de de 13 ani pe piața de profil, Secom® a fost prima companie care a introdus pe piața românească ciupercile medicinale, extractele standardizate din plante și ingrediente inovatoare precum colostru, glutation, resveratrol, 5-HTP, NADH sau GABA.

Portofoliu cuprinde peste 250 de suplimente alimentare naturale și fito-dermatocosmetice, care acoperă toate ariile terapeutice. Susținem demersul medicinei integrative prin produse naturale excepționale, studiate științific și prin servicii de consultanță de specialitate.

Produsele Secom® sunt disponibile în 8000 de farmacii şi magazine cu profil naturist la nivel național, precum și în cele 9 magazine Secom® din București, Brașov, Bacău, Iași, Ploiești și Timișoara. Am realizat aceste lucruri prin oamenii dedicați, cu multă energie, pe care-i unește pasiunea și credința pentru a face lucrurile altfel. Suntem o echipă de 130 de oameni, însă nu ne oprim aici! Fii și tu parte din spiritul Secom®!

Te rugăm să ne trimiți CV-ul tău, însoțit de o scrisoare de intenție, la adresa de e-mail: [email protected]

* Anunțul expiră la data de 25 martie 2018

CĂLIN & ASSOCIATES recrutează avocat definitiv | Consultanţă

calin

ALĂTURĂ-TE ECHIPEI NOASTRE!

CĂLIN & ASSOCIATES recrutează avocat definitiv pentru departamentul de consultanţă.

Candidații trebuie să dețină cunoștințe temeinice de drept civil, drept fiscal, drept comercial, drept societar, dreptul muncii, precum și o experiență de cel puțin 5 ani în oferirea de consultanţă juridică societăţilor în varii probleme din activitatea acestora.

Cunoștințele solide de limba engleză sunt esenţiale.

Experiența în domeniul datelor cu caracter personal constituie avantaj.

Candidatul ideal trebuie, de asemenea, să dețină experiență practică în relațiile cu instituţiile publice.

Căutăm avocați dedicați, experimentați, proactivi și cu deosebite calități de comunicare.

Munca în echipă, atitudinea pozitivă, documentarea aprofundată și abordarea analitică trebuie să te definească în exercitarea profesiei.

Dacă deții aceste calități și vrei să faci parte dintr-o echipă tânără, aflată într-o continuă ascensiune și orientată spre succesul clienților pe care îi reprezintă, te rugăm să ne trimiți CV-ul tău, însoțit de o scrisoare de intenție, la adresa de e-mail: [email protected]