ANGELICA ROŞU recrutează personal secretariat

Cabinet de avocat ANGELICA ROŞU recrutează personal secretariat.

ATRIBUȚII PRINCIPALE
– tehnoredactare, printare contracte, convenții, alte acte și documente juridice;
– evidență documente;
– elaborare, transmitere și gestionare documente și corespondență;
– gestionare agendă de lucru – programarea clienților;
– primirea clienţilor şi asigurarea serviciilor de protocol în cadrul şedinţelor cu aceştia;
– facturarea activităților prestate și urmărirea situaţiei facturilor şi încasărilor;
– acordarea de asistență administrativă avocaților colaboratori (gestionarea corespondenței, coordonarea agendei de întâlniri, transferarea apelurilor telefonice);
– orice alte activități care țin de suportul operațional și administrativ al activității avocaților.

CERINȚE
– studii superioare (studiile juridice constituie un avantaj);
– abilități dezvoltate în vederea tehnoredactării actelor juridice;
– amabilitate, aptitudini de a relaționa cu publicul;
– disponibilitate, adaptabilitate, capacitate organizatorică și de lucru în echipă;
– abilităţi de analiză, sinteză şi raportare;
– abilitatea de prioritizare a sarcinilor şi de a respecta termenele;
– cunoștințe PC (Office);
– cunoștințele avansate de operare a calculatorului (Microsoft Office) şi permisul de conducere categoria “B” reprezintă criterii suplimentare de selecție.

BENEFICII OFERITE
Foarte bune condiții de muncă – oferim un mediu de lucru profesionist, oportunitatea dezvoltării profesionale și personale, precum și o ambianță de lucru colegială și plăcută.
Sediul nostru este situat într-o zonă centrală a mun. Galați, într-o clădire particulară, dispunând de condiții tehnice optime.
Remunerația va fi stabilită în funcție de abilitați, modul de lucru, precum și de program.

Persoanele interesate vor trimite pe adresa de e-mail: [email protected] Curriculum Vitae (CV) model european, cu fotografie recentă, specificând numărul de telefon la care pot fi contactate și, dacă este cazul, un interval orar.

Pentru susținerea interviului, aplicanții selectați vor fi contactați telefonic sau pe adresa de e-mail.

Anunțul este valabil pentru municipiul Galați.

* Anunțul expiră la data de 19 iunie 2020