BONDOC & ASOCIAȚII is looking for a lawyer | Real estate

Bondoc & Asociatii

BONDOC & ASOCIAȚII is looking for a real estate lawyer.

We are looking for a senior lawyer with 5-10 years of experience.

Candidates must have appropriate knowledge, solid analytical and excellent communication skills.

We are offering attractive remuneration and a friendly working environment.

Please send your CV at: [email protected] (ref. Real Estate).

* Anunțul expiră la data de 13 noiembrie 2020

DANIEL VELICU recrutează avocaţi stagiari

DANIEL VELICU recrutează avocaţi stagiari, pasionaţi de buna soluţionare a litigiilor în materia Dreptului Civil.

Persoana interesată ar trebui să deţină să fie bună cunoscătoare a dreptului procesual civil şi să îşi dorească să obţină excelenţa în ce face.

DEASEMENEA, PERSOANA INTERESATĂ AR TREBUI SĂ DEŢINĂ URMĂTOARELE CALITĂŢI
– să deţină cunoştinţe privind utilizarea pachetului Microsoft Office;
– abilităţi de comunicare şi de negociere, atenție la detalii juridice;
– utilizarea cu uşurinţă (în scris ori/ şi verbal) a limbajului tehnic şi a instituţiilor juridice;
– persoană dornică să înveţe lucruri noi, dispusă la ore suplimentare şi adaptabilă la condiţii de stres.

Scopul colaborării îl reprezintă punerea în aplicarea a unei noi mentalităţi, referitoare la accesul justiţiabililor la justiţie.

Noi credem că un avocat de succes este acela care schimbă jurisprudenţa potrivnică. Preferăm să încercăm imposibilul pentru a reuşi.

Oferim un venit fix şi bonusuri pe măsura implicării în dezvoltarea activităţii biroului de avocatură.

Aşteptăm CV-ul, însoţit de poză recentă, la adresa de e-mail: [email protected]

MANTOR GENERAL CONTRACTOR recrutează legal advisor

MANTOR GENERAL CONTRACTOR recrutează legal advisor, responsabil contractare cu experienţă în domeniul juridic.

DESCRIEREA JOBULUI
– revizuire, redactare antecontracte/ contracte vânzare cumpărare şi organizarea semnării la notar;
– revizuire, redactare contracte de execuţie lucrări construcţii, subantrepriză, prestări servicii şi a actelor adiţionale subsecvente, cereri, adrese, notificări;
– redactarea actelor cu caracter juridic ale societăţii: procuri, împuterniciri, hotărâri ale asociaţilor, acte constitutive;
– menţinerea relaţiei cu notari, avocaţi, registrul comerţului şi urmărirea procedurilor aferente;
– gestionarea şi organizarea documentelor cu caracter juridic;
– cunoştinţe generale privind operaţiunile de cadastru, notariat, registrul comerţului;
– consultanţă şi asistenţă juridică generală cu privire la activitatea societăţii, prin asigurarea documentelor şi informaţiilor juridice solicitate de management şi departamentele vânzări/ achiziţii.

CANDIDATUL IDEAL
– studii superioare în domeniul juridic;
– experienţă în redactare acte şi cunoştinţe temeinice de operare PC (în special Word);
– cunoştinţe de drept civil şi comercial;
– cunoştinţe de limba engleză;
– reprezintă un avantaj experienţa anterioară de minim 2 ani pe un post similar în construcţii/ dezvoltare imobiliară.

DETALII
– contract de muncă full time, cu program normal (9-18);
– pachet salarial atractiv;
– posibilitate de dezvoltare profesională.

Persoanele interesate pot trimite CV-urile pe adresa: [email protected]
Persoanele selecţionate vor fi contactate pentru interviu.

Anunțul este valabil pentru municipiul Bucureşti.