1.768 citiri

MÎRZA, TOADER & ASOCIAȚII recrutează avocat stagiar | Litigii

MÎRZA, TOADER & ASOCIAȚII recrutează avocat stagiar | Litigii.

Credem că avocatura este un stil de viață iar avocatul este epicentrul sistemului judiciar, de aceea punem pasiune în fiecare caz, dezvoltându-ne constant abilitățile profesionale și personale conexe, pentru a livra clienților noștri cele mai bune rezultate în litigiile pe care le gestionăm.

Suntem în căutarea unui coleg stagiar care să îndeplinească următoarele
RESPONSABILITĂȚI
– reprezentarea clienților societății în fața instanțelor de judecată şi a instituțiilor publice;
– redactarea de cereri specifice litigiilor civile;
– redactarea de somații, notificări, adrese ș.a.
– îndeplinirea sarcinilor administrative specifice.

CANDIDATUL IDEAL AR TREBUI SĂ COMPLINEASCĂ URMĂTOARELE CRITERII PROFESIONALE
– examenul de barou promovat în anul 2023;
– abilități de logică, înțelegere a textului și argumentare;
– aadaptabilitate și deschidere în vederea însușirii de noi abilități profesionale;
– capacitatea de a respecta termenele limite şi abilități de organizare a activității profesionale;
– abilitatea de a executa conform sarcinile trasate și de a respecta strategia stabilită în dosare;
– abilități de operare a pachetelor de bază Microsoft.

TE POȚI AȘTEPTA LA URMĂTOARELE
– onorariul este compus dintr-o componentă fixă și una variabilă, în funcție de performanțele individuale. Onorariul va fi revizuit și majorat pe bază unor criterii predefinite (comunicate de la începutul colaborării), cel puțin semestrial;
– mentorat în adevăratul sens al cuvântului, ajutându-te să îți dezvolți abilitățile necesare pentru a avea succes în avocatură;
– posibilitatea de a îți continua parcursul academic (participarea la programe de masterat ș.a.).
– un mediu de lucru tânăr și relaxat.

ALTE ASPECTE RELEVANTE
– programul este între 09:00 – 18:00 (incluzând pauza de prânz);
– biroul în care îți vei desfășura activitatea se află poziționat pe Bld. Mircea Vodă nr. 44;
– pentru unele dosare este necesară deplasarea în afara localității;
– tindem să respectăm timpul personal și de odihnă al colaboratorilor.

Pentru întrebări suplimentare și aplicații ne poți scrie pe [email protected]
Aplicația trebuie însoțită obligatoriu de un CV care să conțină fotografia ta. Scrisoarea de intenție este opțională însă ne poate releva aspecte importante despre potențialii candidați.
Dacă veți formula scrisori de intenție, concentrați-vă atenția asupra descrierii voastre personale (cine sunteți și ce vă doriți de la profesia de avocat).

* Anunțul expiră la data de 18 ianuarie 2024