2.010 citiri

IACOB & ALEXANDRU recrutează avocat stagiar

IACOB & ALEXANDRU

IACOB & ALEXANDRU recrutează avocat stagiar.

CERINŢE PROFESIONALE
– admis în profesia de avocat;
– cunoştinţe solide de drept civil, procesual civil şi societar, precum şi cunoștințe privind procedurile de la registrul comerţului;
– abilităţi de comunicare şi de negociere, spirit de echipă, flexibilitate, eficienţă şi responsabilitate;
– utilizează cu ușurință construcții gramaticale complexe și vocabular bogat în limba română (scris și vorbit);
– limba engleză avansat (scris, citit, vorbit);
– persoană organizată, dornică să înveţe lucruri noi.

RESPONSABILITĂŢI
– studierea temeinică a dosarelor încredinţate;
– urmărirea modificărilor legislative;
– redactarea de cereri de chemare în judecată, note scrise, concluzii, etc;
– realizarea operaţiunilor ce ţin de Registrul Comerţului;
– documentarea juridică în vederea formulării acţiunilor în instanţă;
– redactare/depuneri/ridicări cereri în instanţă şi la diverse instituţii;
– gestionarea activităţilor de traducere şi legalizare a actelor necesare în dosarele în care este implicat;
– menţinerea constantă a relaţiilor cu instanţele judecătoreşti,precum şi cu celelalte autorităţi;
– reprezentare în fața diverselor autorități.

OFERTĂ
Bonusurile şi beneficiile se discută la interviu.

Persoanele interesate sunt rugate să transmită un Curriculum Vitae la adresa de e-mail: [email protected]

* Anunțul expiră la data de 20 aprilie 2018

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.