bpv GRIGORESCU ȘTEFĂNICĂ recrutează avocaţi definitivi | Tehnologie, IT, Privacy

bpv GRIGORESCU ȘTEFĂNICĂ recrutează avocaţi definitivi | Tehnologie, IT, Privacy.

bpv GRIGORESCU ȘTEFĂNICĂ este o societate de avocaţi cu una dintre cele mai puternice practici de tehnologie, media şi telecomunicaţii, fiind cotată în eşalonul 1 al acestor practici din România.

Pentru practica noastră de tehnologie, căutăm un avocat cu experienţă de minim 2 ani, expunere sectorială în tehnologia informaţiei, servicii şi produse digitale sau tehnologii industriale, câştigată în proiecte desfăşurate pentru clienţi corporativi şi cunoştinţe excelente de limba engleză.

În echipa noastră veţi lucra pentru cele mai sonore nume la nivel mondial din sectoarele IT, servicii digitale sau tehnologie industrială, pentru companii care trec prin tranziţie la economia digitală, pentru fonduri de venture capital şi alţi investitori, precum şi pentru antreprenori cu idei inovatoare la început de drum sau afaceri în plină expansiune.

Dacă doriţi să faceţi parte din una dintre cele mai bune echipe de avocaţi de tehnologie, trimiteţi-ne aplicaţiile voastre la adresa de e-mail: [email protected]

Anunţul este valabil pentru municipiul Bucureşti.

* Anunțul expiră la data de 20 aprilie 2018

IACOB & ALEXANDRU recrutează asistent avocat / paralegal

IACOB & ALEXANDRU

IACOB & ALEXANDRU recrutează asistent avocat / paralegal.

CANDIDATUL IDEAL
– studii superioare de specialitate;
– abilităţi de comunicare şi de negociere, spirit de echipă;
– flexibilitate, eficienţă şi responsabilitate;
– utilizează cu ușurință construcții gramaticale complexe și vocabular bogat în limba română (scris și vorbit);
– limba engleză avansat (scris/vorbit);
– persoană organizată, dornică să înveţe lucruri noi și proactivă;
– punctualitate, seriozitate şi atenţie la detalii şi la respectarea termenelor;
– disponibilitate la deplasări.

RESPONSABILITĂŢI
– cercetări legislative şi documentare juridică pentru avocaţii societăţii;
– menţinerea relaţiilor de natură administrativă cu instituţiile publice, instanţele judecătoreşti, Registrul Comerţului, autorităţile cu atribuţii jurisdicţionale, notari publici şi executori judecătoreşti, traducători, organe ale administraţiei publice, precum şi a altor persoane juridice, inclusiv, dar fără a se limita la:
– depunere şi ridicare documente, studiu dosare aflate pe rol în instanţă şi la diverse instituţii;
– efectuarea operaţiunilor la Registrul Comerţului: depunere şi ridicare documente, plată taxe, obţinere informaţii, prezenţă în audienţă;
– depunere şi ridicare documente de la OSIM; monitorizări de baze de date;
– efectuarea diverselor operaţiuni la Administraţiile Financiare, Primării;
– orice alte deplasări impuse de natura activităţii desfăşurate în cadrul societăţii;
– activităţi de natură juridică şi administrativă specifică societăţii, precum, dar fără a se limita la ţinerea evidenţei documentelor interne;
– studierea temeinică a dosarelor încredinţate;
– urmărirea modificărilor legislative;
– redactarea de cereri, pregătire probatoriu;
– întocmirea şi evidenţa dosarelor societăţii;
– gestionarea activităţilor de traducere şi legalizare a actelor necesare în dosarele în care este implicat.

OFERTĂ
Bonusurile şi beneficiile se discută la interviu.

NIVEL DE CARIERĂ
Entry level / Primii 3 ani de experienţă.

TIP CONTRACT
Full time.

Candidații interesați sunt rugați să trimită un CV la adresa de e-mail: [email protected]

IACOB & ALEXANDRU recrutează avocat stagiar

IACOB & ALEXANDRU recrutează avocat stagiar.

CERINŢE PROFESIONALE
– admis în profesia de avocat;
– cunoştinţe solide de drept civil, procesual civil şi societar, precum şi cunoștințe privind procedurile de la registrul comerţului;
– abilităţi de comunicare şi de negociere, spirit de echipă, flexibilitate, eficienţă şi responsabilitate;
– limba engleză avansat (scris, citit, vorbit);
– persoană organizată, dornică să înveţe lucruri noi.

– redactarea de cereri de chemare în judecată, note scrise, concluzii, etc;
– realizarea operaţiunilor ce ţin de Registrul Comerţului;
– documentarea juridică în vederea formulării acţiunilor în instanţă;
– redactare/depuneri/ridicări cereri în instanţă şi la diverse instituţii;
– gestionarea activităţilor de traducere şi legalizare a actelor necesare în dosarele în care este implicat;
– menţinerea constantă a relaţiilor cu instanţele judecătoreşti,precum şi cu celelalte autorităţi;
– reprezentare în fața diverselor autorități.

OFERTĂ

Persoanele interesate sunt rugate să transmită un Curriculum Vitae la adresa de e-mail: [email protected]