703 citiri

A&A CONSULTANTS recrutează practician în insolvență

A&A CONSULTANTS SPRL, specializată în domeniul insolvenței, recrutează practician în insolvență definitiv.

Candidatul va fi responsabil de reprezentarea societății în calitatea sa de administrator/lichidator judiciar, atât în fața instanțelor de judecată, cât și în relație cu toate celelalte părți implicate sau de interes în cadrul procedurii insolvenței.
Candidatul trebuie să aibă abilitatea de a redacta și susține orice act de procedură aferent dosarelor aflate în portofoliul societății.

RESPONSABILITĂȚILE PRINCIPALE INCLUD
– gestionarea și monitorizarea cazurilor de insolvență în conformitate cu legislația în vigoare;
– asigurarea conformității cu termenele și procedurile stabilite;
– reprezentare în instanță;
– colectarea și analiza informațiilor relevante pentru fiecare caz;
– redactarea documentelor legale și a rapoartelor necesare;
– comunicarea eficientă cu clienții, creditori, și alte părți implicate în procedura de insolvență.

CERINȚE
– practician în insolvență definitiv înscris în Tabloul UNPIR;
– experiență anterioară în domeniu de minim 3 ani;
– cunoștințe solide de legislație și proceduri în domeniul insolvenței și a dreptului comun;
– abilități de comunicare orală și lucru în echipă;
– capacitatea de a lucra sub presiune și de a gestiona eficient mai multe proiecte simultan;
– cunoștințe avansate de utilizare a computerului și a programelor de birou;
– cunoștințe de limba engleză la nivel conversațional.

Dacă sunteți interesat și îndepliniți cerințele de mai sus, vă rugăm să trimiteți un CV la adresa de e-mail [email protected], până la data de 11.04.2024.
Doar candidații selectați pentru interviu vor fi contactați.
Vă mulțumim pentru interesul manifestat față de poziția propusă!

* Anunțul expiră la data de 5 aprilie 2024