A&A CONSULTANTS recrutează practician în insolvență

A&A CONSULTANTS SPRL, specializată în domeniul insolvenței, recrutează practician în insolvență definitiv.

Candidatul va fi responsabil de reprezentarea societății în calitatea sa de administrator/lichidator judiciar, atât în fața instanțelor de judecată, cât și în relație cu toate celelalte părți implicate sau de interes în cadrul procedurii insolvenței.
Candidatul trebuie să aibă abilitatea de a redacta și susține orice act de procedură aferent dosarelor aflate în portofoliul societății.

RESPONSABILITĂȚILE PRINCIPALE INCLUD
– gestionarea și monitorizarea cazurilor de insolvență în conformitate cu legislația în vigoare;
– asigurarea conformității cu termenele și procedurile stabilite;
– reprezentare în instanță;
– colectarea și analiza informațiilor relevante pentru fiecare caz;
– redactarea documentelor legale și a rapoartelor necesare;
– comunicarea eficientă cu clienții, creditori, și alte părți implicate în procedura de insolvență.

CERINȚE
– practician în insolvență definitiv înscris în Tabloul UNPIR;
– experiență anterioară în domeniu de minim 3 ani;
– cunoștințe solide de legislație și proceduri în domeniul insolvenței și a dreptului comun;
– abilități de comunicare orală și lucru în echipă;
– capacitatea de a lucra sub presiune și de a gestiona eficient mai multe proiecte simultan;
– cunoștințe avansate de utilizare a computerului și a programelor de birou;
– cunoștințe de limba engleză la nivel conversațional.

Dacă sunteți interesat și îndepliniți cerințele de mai sus, vă rugăm să trimiteți un CV la adresa de e-mail [email protected], până la data de 11.04.2024.
Doar candidații selectați pentru interviu vor fi contactați.
Vă mulțumim pentru interesul manifestat față de poziția propusă!

* Anunțul expiră la data de 5 aprilie 2024

DRĂGOI, TUFLER & ASOCIAŢII recrutează avocați

DRĂGOI, TUFLER & ASOCIAŢII recrutează avocați.

CINE SUNTEM: O echipă dinamică și entuziastă, specializată în avocatura de business, în căutarea unor colegi care să ne împărtășească valorile și dorința de evoluție continuă.

OFERIM
– acces la multiple proiecte pline de provocări, atât în aria de litigii, cât și în cea de consultanță;
– șansa de a colabora în cadrul unor proiecte complexe de consultanță și într-o gamă variată de litigii, prin implicarea directă în conceperea strategiilor și în discuțiile purtate cu clienții societății;
– oportunități de dezvoltare profesională continuă, prin asistența juridică și reprezentarea clienților în fața instanțelor de judecată sau a autorităților publice;
– un mediu de lucru plăcut, într-o echipă tânără.

CANDIDATUL IDEAL
– este avocat definitiv (1-3 ani experiență) sau stagiar;
– deține cunoștințe teoretice solide în domeniile dreptului civil și procedurii civile;
– este creativ și dispune de abilități de comunicare și capacitate de analiză și sinteză;
– cunoaște la nivel avansat limba engleză;
– este disponibil pentru deplasări la instanțe din țară;
– deține permis de conducere categoria B.

În cazul în care doriți să faceți parte din echipa noastră, vă invităm să ne trimiteți CV-ul la adresa [email protected]

FINECO INSOLVENCY recrutează avocat definitiv

FINECO INSOLVENCY recrutează avocat definitiv.

Tip oferta: Job full time

CRITERII PROFESIONALE ŞI PERSONALE
– absolvent al Facultăţii de Drept;
– promovare examen de definitivat în profesia de avocat;
– experienţă 2-5 ani în domeniul juridic;
– cunoştinţe de drept civil, drept comercial, fiscal şi din domeniul insolvenţei;
– cunoştinţe operare PC (Office);
– cunoştinţe limba engleză – nivel mediu sau avansat;
– disponibilitate pentru deplasări ocazionale;
– preocupare permanentă pentru actualizarea cunoştinţelor şi a legislaţiei în domeniu;
– abilităţi de organizare şi planificare;
– capacitatea de a lucra cu termene limită;
– rezistenţă la stres şi atenţie distributivă;
– capacitatea de a lucra eficient în echipă;
– limbaj coerent şi elevat;
– prestanţă şi comportament profesional;
– iniţiativă, discreţie, corectitudine şi punctualitate;
– atitudine pozitivă şi fire comunicativă.

CERINŢE
– avocat definitiv cu experienţă de 2-5 ani în domeniu;.
– constituie avantaj experienţa în domeniul insolvenţei sau calitatea de practician în insolventă (stagiar sau definitiv).

RESPONSABILITĂŢI
– asigură consultanţă juridică şi reprezentare în raporturile cu autorităţile publice, instituţiile de orice natură, precum şi cu orice persoană juridică sau fizică, română sau străină;
– asigură asistenţă juridică în faţa oricăror organe jurisdicţionale;
– actualizează permanent informaţiile referitoare la noile modificări de legislaţie şi pune la dispoziţie către persoanele interesate din organizaţie noile informaţii şi implicaţii pentru activitatea acestora.

BENEFICII
– mediu de lucru profesional şi cordial, alături de o echipă tânără şi dinamică de practicieni în insolvenţă;
– bonusuri în funcţie de performanţa profesională.

Candidaţii interesaţi de o dezvoltare profesională, într-un climat în care sunt cultivate excelenţa şi spiritul de echipă, sunt rugaţi să transmită CV-ul la adresa de
e-mail: [email protected], în care vor menționa și beneficiul financiar așteptat.