2.349 citiri

GRECU & ASOCIAȚII recrutează avocat stagiar

Grecu & Asociatii

GRECU & ASOCIAȚII recrutează avocat stagiar.

Dorim să ne extindem echipa, suntem în căutarea unui avocat stagiar.

CANDIDATUL IDEAL
– să fie admis/ă în Barou;
– limba engleză avansat (scris/vorbit);
– persoană organizată, dornică să învețe lucruri noi.

RESPONSABILITĂŢI
– activități de consultanță juridică (în materie civilă, comercială, dreptul muncii) şi reprezentare în instanţă;
– vei redacta contracte şi opinii juridice pe diferite aspecte de drept comercial şi dreptul muncii;
– vei reprezenta clienţii societăţii în faţa diferitelor instituţii sau asociaţii (ONRC, ORDA, ANPC, RAC, etc);
– un avocat bun, este mereu la “la zi” cu modificările legislative – avem pretenția să fii și tu la fel.

CE OFERIM
– oportunitatea de a lucra în cadrul unei echipe dinamice, orientată spre performanţă;
– oportunitatea de a lua contact cu multiple domenii: dreptul proprietăţii intelectuale, dreptul muncii, drept societar, dreptul transporturilor, executări silite, dreptul publicităţii, protecţia consumatorilor, s.a.;
– încurajarea şi asigurarea unei dezvoltări atât profesionale, cât şi pesonale în cadrul firmei, prin facilitarea participării la varii conferinţe, traininguri, respectiv prin facilitarea unei activităţi publicistice.

CE PĂRERE AI?
Așteptăm să ne cunoaștem și să vedem dacă putem colabora, aşteptăm CV-ul tău însoțit de o scrisoare de intenție pe adresa de email: [email protected]

Mult succes!

* Anunțul expiră la data de 4 aprilie 2018

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.