VASILIU & MICLEA recrutează avocat definitiv

VASILIU & MICLEA SCA recrutează avocat definitiv.

Înființată în anul 2013, Vasiliu & Miclea este o societate civilă de avocați specializată în domeniul dreptului muncii, al dialogului social și asigurărilor sociale, având în portofoliul de clienți atât angajatori de top din România, cât și organizații sindicale importante.

CERINȚE
– avocat definitiv, membru al Baroului București;
– experiență în asigurarea asistenței și reprezentării clienților în fața instanțelor de judecată și a autorităților publice;
– cunoștințele necesare pentru redactarea tuturor documentelor juridice, într-o manieră profesionistă și eficientă;
– bune abilități de comunicare, prezentare, planificare, organizare;
– cunoștințe operare calculator;
– cunoștințele de limba engleză reprezintă un avantaj.

Seriozitatea și atenția la detalii sunt trăsăsturi obligatorii pentru candidat.

RESPONSABILITĂȚI
– colaborarea și menținerea legăturii cu clienții din portofoliul atribuit;
– redactarea documentelor aferente dosarelor și asigurarea reprezentării sau asistarea clienților în fața instanțelor de judecată;
– informarea clienților cu privire la stadiul dosarelor aflate pe rolul instanțelor de judecată;
– reprezentarea interesele clienților în fața autorităților statului;
– urmărirea modificărilor legislative privitoare la legislația muncii, dialogului social, asigurărilor sociale, precum și legislație conexă.

Persoanele interesate sunt rugate să trimită un C.V. la adresa de e-mail: [email protected]

* Anunțul expiră la data de 10 iulie 2020